Komentāri

Saeimas deputāts Ringolds Balodis (NSL) pirmdien, 31. oktobrī, Ētikas komisijā iesniedzis sūdzību par savu kolēģi Veiko Spolīti, kurš, viņaprāt, pārkāpis trīs Ētikas kodeksa punktus.

Balodis sūdzībai pievienojis arī astoņus pielikumus uz teju 20 lappusēm un Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas 21. oktobra “sēdes” videoierakstu kompaktdiska formātā.

Iesniegumā Balodis raksta, ka “Pretkorupcijas izmeklēšanas komisija ir kļuvusi par pirmo parlamentāro izmeklēšanas komisiju Latvijas parlamenta vēsturē, kas, nostrādājusi visu komisijas darbības laiku (un papildlaiku!!!), darbu pabeidz ar dokumentu, kuru gatavs atbalstīt tikai pats tā radītājs – komisijas priekšsēdētājs Spolītis”.

Balodis iesniegumā lūdz Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju izskatīt Pretkorupcijas izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Spolīša Saeimas deputātu Ētikas kodeksa 4., 5. un 6. punkta trešās daļas pārkāpumus.

Proti, Balodis norāda, ka Spolītis varētu būt pārkāpis punktus, kas paredz, ka “deputāts godprātīgi ievēro Saeimas deputāta svinīgajā solījumā pausto apņemšanos”, “deputāts ciena un vienmēr ievēro Satversmi, Saeimas kārtības rulli un citus normatīvos aktus” un “deputāts atzīst savas kļūdas un cenšas labot tās”.

Kā norāda Balodis, Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs Spolītis galaziņojuma projekta sagatavošanu uzņēmies vadīt personīgi, neiesaistot citus komisijas locekļus. Viņš arī iesniegumā min, ka šajā galaziņojuma projekta tekstā esot bijis daudz faktu, stila un arī pareizrakstības kļūdu – tostarp Spolītis “banku sektoru” kļūdaini nosaucis par “banku rektoru”. Saskaņā ar Baloža iesniegumā rakstīto daži teksta fragmenti vispār neesot bijuši saprotami. Projektā bijusi sajaukta arī nodaļu numerācija, bet atsevišķu nodaļu saturs dublējies.

“Patiesībā galaziņojuma projekts bija nekas vairāk kā hronoloģisks komisijas sēžu stenogrammu (no pirmās līdz pēdējai) savirknējums. Galaziņojuma projektā stenogrammas tika pārņemtas, nemainot tiešās runas un sēdes gaitas izteiksmes stilu,” iesniegumā raksta Balodis.

Jau vēstīts, ka 27. oktobrī Saeimā izskanēja bažas par to, ka Spolītis lieto apreibinošas vielas. Šādas aizdomas intervijā LNT Ziņām izteica Balodis.

Spolītis vadīja tā saukto Pretkorupcijas parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kuras darbības termiņš nupat beidzies bez galaziņojuma apstiprināšanas, jo neviens no komisijas deputātiem, izņemot Spolīti, ziņojumu nav atbalstījis. Baloža vērtējumā Spolītis komisijas darbu vadījis zem katras kritikas un ir uzvedies neadekvāti.

Tikmēr Saeima 27. oktobrī uz nedēļu atlika lēmuma pieņemšanu, vai atsaukties 15 deputātu ierosinājumam aicināt Spolīti nolikt deputāta mandātu un atmaksāt naudu, kas iztērēta Parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbības nodrošināšanai.

Video: Saeimas deputāts Balodis: Veiko Spolītis lieto kaut kādas apreibinošas vielas

Lasi vēl