Balodis par Zolitūdes traģēdiju: Tiesa ir ilga, bet bez analīzes nevar teikt, vai kāds varētu kaut ko kavēt

0 Komentāru

Zolitūdes traģēdijas tiesas process ir baismīgi ilgs, taču bez analīzes nevar apgalvot, ka kāds apzināti mēģinātu to kavēt – tā intervijā “900 sekundēm” pauda Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes profesors un bijušais Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ringolds Balodis.

Kopš Zolitūdes traģēdijas pagājuši seši gadi, bet vainīgie tiesā joprojām nav noskaidroti. Balodis, kurš pats vadījis Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisiju norāda, ka šis tiesas process ir baismīgi ilgs, tomēr bez analīzes nevarot teikt, ka kāds varētu kaut ko kavēt.

Pēc viņa domām sabiedrības interese par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību mazinājusies, taču aktualitāte nezūd.

“Viena no tām metodēm, kas varētu tikt izmantota šādās situācijās bez šaubām ir procesa apzināta ievilkšana. Iespējams, no kāda advokāta, iespējams no kāda cita procesā iesaistītā, kas savukārt dod iespēju ļaut sabiedrībai nedaudz “aizmirsties”. Šobrīd es domāju, ka daudziem ir jāpiepūlas, lai atcerētos, kas ir Talsu traģēdija. Tajā pašā laikā tās lielās emocijas ar laiku kaut kā “notušējas”,” pauž Balodis

0 Komentāru