Komentāri

Patiess stāsts par kādas krievu snaiperes dzīvi Otrā pasaules kara gados vai kārtējais Krievijas propagandas produkts? Šādas diskusijas Lietuvas sabiedrībā izraisījusi Krievijas mākslas filma Kauja par Sevastopoli. Filma tagad tiek demonstrēta arī Latvijā.

Ienaidnieka ložu ieskauta mīlestība, uzstāšanās konferencēs, kuras ietekmēja Otrā pasaules kara rezultātu, vēlme dzīvot un bailes pazaudēt mīļoto cilvēku. Tā filmu aprakstos raksturota kinolente Kauja par Sevastopoli. Tomēr Lietuvas sabiedrībā izskanējis viedoklis, ko atbalstījuši arī vairāki politologi, ka filma ir hibrīdkara elements, un krievi ar to izplata savu propagandu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lietuvā norāda, ka Krievija ar šo filmu vēloties parādīt, ka Sevastopole un Krima vienmēr bijušas Krievijas zemes, bet Otro pasaules karu izdevies uzvarēt tikai ar varonīgiem Padomju Savienības centieniem. Turklāt filmas rādīšanas laiks – pirms Otrā pasaules kara beigu septiņdesmitgades neesot izvēlēts nejauši.

Arī Latvijas politiķi atzīst, ka Krievija savus pilsoņus ar pompozām propagandas filmām ”iebaro” jau no PSRS dibināšanas. Tagad tas notiekot īpaši aktīvi, kamēr vairākas filmas par Staļina laika zvērībām Krievijā netiekot rādītas.

Tikmēr kino kritiķi propagandas elementus filmā nesaskata un iesaka to skatīties kā vēsturisku drāmu, biogrāfisku filmu par leģendārās padomju snaiperes Ludmilas Pavļičenko neticamo dzīves ceļu.

Filmas budžets ir 4,5 miljoni dolāru, tā sākta filmēt jau 2012. gadā, vēl pirms Krievijas un Ukrainas konflikta un Krimas aneksijas un ir šo abu valstu kinematogrāfistu kopdarbs. Tā šobrīd tiek izrādīta arī Ukrainā, tomēr ar citu nosaukumu Nesalaužamā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl