Avārijās bojāgājušo skaita ziņā Latvijā ir ES valstu līderu vidū

Pievienot komentāru
Avārijās bojāgājušo skaita ziņā Latvijā ir ES valstu līderu vidū
FOTO: LETA

Lai gan pērn mūsu valstī samazinājies satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits, Eiropas Savienības (ES) līmenī Latvija šajā ziņā joprojām ir līderu vidū. 

Datus par pērn notikušajiem ceļu satiksmes negadījumiem, kā arī fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem šodien analizēs Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē.

Saskaņā ar jaunākajām Eiropas Komisijas (EK) aplēsēm pērn Latvijā bija otrs lielākais avārijās bojāgājušo skaits uz miljons iedzīvotājiem. Nedaudz sliktāka situācija bija tikai Bulgārijā un Rumānijā.

Dati par pēdējiem pieciem gadiem liecina, ka Latvijā šis rādītājs ir samazinājies, taču joprojām esam negatīvā topa augšgalā.

Šodien sēdē plānots analizēt arī fotoradaru darbību. Apkopotie dati rādi, ka ar stacionārajiem fotoradariem aprīkotajos ceļu posmos ārpus apdzīvotām vietām pēdējā pusgadā nav bojāgājušo, bet ceļu satiksmes negadījumu skaits vidēji samazinājies par 54%.

Līdz ar to, kā uzskata Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), radari sevi ir attaisnojuši. Izmantojot 16 stacionāros fotoradarus, līdz šim fiksēti vairāk nekā 55 tūkstoši pārkāpumu un izrakstīti protokoli par 1,7 miljoniem eiro.