Autovadītājus par runāšanu pa tālruni pie stūres policija vēlas sodīt daudz bargāk

Komentāri

Autovadītāji arvien naskāk lieto mobilās ierīces, pārvietojoties ar savu auto. Šogad jau ir sodīti 740 šoferu. Bet pērn to skaits pārsniedzis 4 000. Tas ir par 45% vairāk nekā 2014. gadā.

Tikmēr Valsts policijā norāda, ka situācija vēl ir nopietnāka un mobilo tālruni lieto katrs trešais autovadītājs. Telefona lietošana var būtiski apdraudēt satiksmes drošību. Policisti pieļauj, ka nav retums, ka ceļu satiksmes negadījums notiek tādēļ, ka, vadot transportlīdzekli, ir runāts pa mobilo tālruni.

Normunds Krapsis
VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Paši autovadītāji par šiem faktiem neatzīstas, jo par to ir paredzēts sods, un tas var būt uzskatāms kā atbildību pastiprinošs apstāklis. Kriminālprocesa ietvaros to iespējams noskaidrot, bet tas atkarīgs no lietas apstākļiem. Taču, ja runājam par lielāko īpatsvaru, proti, par negadījumiem, kur nav cietušo, tad diemžēl noskaidrot šo informāciju policija nevar, jo nav tiesību pieprasīt to no mobilā operatora. Cita lieta, ja cilvēki paši atzīstas. Bet no neoficiāliem avotiem zinām, ka šādi gadījumi diemžēl ir.

Ņemot vērā, ka tā ir būtiska problēma satiksmes drošībā, Valsts policija šogad grib aktualizēt likumu grozījumus, lai par mobilā tālruņa lietošanu būtu arī soda punkti. Šobrīd par šādu pārkāpumu paredzēts naudas sods 15 eiro apmērā vai brīdinājums.

Lasi vēl