Autisma problemātika Latvijā: Rīgā notiek pirmie Baltijā ABA terapijas kursi

Komentāri

Rīgā tiek organizēti pirmie Baltijā ABA terapijas apmācības kursi. Tos organizē Latvijas Autisma apvienība, jo šādu speciālistu Latvijā ļoti trūkst.

ABA ir efektīva un zinātniski pierādīta apmācības un uzvedības korekcijas metode, kas izstrādāta ASV.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šī terapija dod ļoti labus rezultātus bērniem ar autiska spektra traucējumiem. Taču problēma ir tāda, ka labu speciālistu Latvijā ir ļoti maz, pārsvarā viņi koncentrējas Rīgā, turklāt šo speciālistu konsultācijas maksā ļoti dārgi. Viena bērna ārstēšana izmaksā vairākus simtus eiro mēnesī. Nesen uzsāktajos kursos pašlaik mācās 13 topošie speciālisti.

Puse no viņiem ir bērnu ar autismu vecāki, kā arī mācību iestāžu pedagogi, kas grib apgūt jaunas iemaņas.

Līga Bērziņa
Latvijas Autisma apvienības priekšsēdētāja

Speciālistu cenas ir ārkārtīgi augstas. Tās pat ir līdz 60 un 70 eiro stundā, un daudzos gadījumos bērniem ar autiskā spektra traucējumiem nepietiek ar vienām 40 minūšu nodarbībām. Citreiz tām ir jābūt nodarbībām pat katru dienu. Un attiecīgi tā summa sanāk mēnesī ārkārtīgi liela. Un tad tas tirgus regulējums, tas, ko mēs kā apvienība varam darīt, ir vienkārši veicināt konkurenci. Jo uzreiz – kā būs augstāka konkurence, uzreiz būs augstāka pakalpojuma kvalitāte un zemākas cenas.

Latvijā nav apmācīt tiesīgu ABA speciālistu, tāpēc lektori tiek piesaistīti no ārzemēm. Pirmie Latvijā apmācītie speciālisti sertifikātu iegūs pēc pusotra gada.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl