“Austrumu slimnīcas” zaudējumi: VK vērtēs, vai jāiesaistās prokuratūrai

1 komentārs

Kopš 2011. gada Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca slīgst zaudējumos, kas sasnieguši jau 28 miljonus eiro.

Taču Veselības ministrija ilgstoši piekopj “strausa politiku” un situāciju nerisina. Pie tāda secinājuma nonākusi Valsts kontrole, kas revīzijā vērtējusi, vai iespējams uzlabot slimnīcas darba efektivitāti.

Lai arī Valsts kontrole atzīst, ka bēdīgo iestādes finanšu situāciju ietekmē neatbilstošie valsts maksātie tarifi, tā arī atklājusi, ka slimnīcas vadība bieži vien rīkojusies saimnieciski neloģiski.

Piemēram, cerībā par 20% samazināt telpu uzkopšanas izdevumus tie tika nodoti ārpakalpojumā, taču rezultātā izmaksas nevis samazinājās, bet būtiski pieauga – teju par pusmiljonu eiro gadā.

Zaudējumus slimnīca cieš arī no citiem ārpakalpojumiem, piemēram, ēdināšanas, laboratoriskajiem izmeklējumiem un mikroķirurģijas pakalpojumiem. Valsts kontrole pašlaik vērtē, vai tai nepieciešams par saviem secinājumiem informēt arī tiesībsargājošās iestādes.

Valsts kontrole uzskata, ka atbildība par izveidojušos situāciju jāuzņemas gan Veselības ministrijai, gan Austrumu slimnīcas vadībai.

Vai kāds ir gatavs to uzņemties? Par to – LNT Ziņu sižetā!

TOP komentāri

  • solon
    0 0 0

    solon

    Nebūt ne neatbilstošie tarifi ir pie vainas! Ja slimnīcas vadība izlemj, ka izmaksu "samazināšanai" turpmāk iepirks ēdināšanas, telpu uzkopšanas ut., pakalpojumus ... - tas ir noziegums ar aprēķinu. Nu nevar taču cerēt, ka ja turpmāk ģimene vakariņas ēdīs restorānā, tad samazināsies izmaksas!!! Var jau protams, nolemt turpmāk pašiem vairs neuzkopt telpas bet iepirkt pakalpojumu, bet kāpēc tiek cerēts ka tāpēc nodokļu maksātājiem (caur atbildīgo ministriju) būtu par to jāmaksā vairāk?! Slimnīcas štatos taču, visticamāk, ir vesels lērums (kā jau "atbildīgā" valsts iestādē) visādu grāmatvežu, ekeonomistu, perspektīvās attīstības daļu speciālisti - nu nevar būt, ka pirms lēmuma pieņemšanas netika sarēķināts kas ir izdevīgāk?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl