11 komentāri
Austrumu slimnīcai zaudējumi sasnieguši 28 miljonus eiro! Tos, visticamāk, nāksies segt nodokļu maksātājiem
FOTO: LETA

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) vadības nepietiekami aktīvā rīcība vai nepārdomāti pieņemtie lēmumi būtiski ietekmējuši slimnīcas finanšu rezultātus, tā revīzijā secinājusi Valsts kontrole, vēsta LNT Ziņas.

Valsts kontrole norāda, ka slimnīcai jau kopš 2011. gada ir ievērojami zaudējumi, kuru uzkrātā summa 2015. gada nogalē sasniegusi 28 miljonus eiro. Zaudējumus, visticamāk, nāksies segt nodokļu maksātājiem.

Valsts kontrole atklāj, ka atbildība par izveidojušos situāciju ir jāuzņemas gan Veselības ministrijai (VM), gan RAKUS vadībai.

Visās slimnīcas darbības jomās, kurās Valsts kontrole veica revīziju, tika konstatēta neizdevīga sadarbība ar ārpakalpojumu sniedzējiem, vāja noslēgto līgumu izpildes kontrole un bieži vien vienkārši saimnieciskas loģikas trūkums.

Slimnīcas sagatavotās budžeta aplēses un plāni gadu no gada veidoti pārāk optimistiski, tādējādi zaudējumi ir arvien pieauguši.

Austrumu slimnīcas finansiālās nedienas sākās 2011.gadā, kad krīzes iespaidā tika samazināts tai piešķirtais finansējums. Tarifs par sniegtajiem ārstniecības pakalpojumiem tika pielīdzināts reģionu slimnīcu līmenim, nerēķinoties ar to, ka Austrumu slimnīca nodrošina arī daudzu sarežģītu saslimšanu ārstēšanu, kas izmaksā dārgāk.

Lai arī slimnīcas vadība ir vērsusies Veselības ministrijā, lūdzot situāciju risināt, tomēr izmaiņas tarifu politikā nav notikušas. Turklāt arī slimnīcas vadība nav spējusi optimizēt slimnīcas darbību, lai pielāgotos situācijai, atklāj Valsts kontrole.

Revīzijā arī secināts, ka ilgi nerisināts ir slimnīcas telpu jautājums, par ko atbildība jāuzņemas arī Veselības ministrijai. Valsts kontrole revīzijā konstatēja, ka telpas 18,5 tūkstošu kvadrātmetru platībā nav tikušas izmantotas. Īslaicīgi neizmantoto telpu uzturēšana slimnīcai radījusi zaudējumus 424 tūkstošu eiro apmērā gadā.

Piemēram, pēc Operāciju bloka un Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas telpu rekonstrukcijas 10 tūkstošu kvadrātmetru kopplatībā to izmantošana uzsākta tikai pēc gada, jo telpas nebija aprīkotas ar nepieciešamajām iekārtām.

Telpu, kurām pielietojums nav atrasts jau ilglaicīgi, uzturēšana izmaksā vismaz 115 tūkstošus eiro gadā. Turklāt kavēšanās pieņemt stratēģisku lēmumu par stacionāra “Linezers” atbrīvoto telpu turpmāku izmantošanu palielinās slimnīcas zaudējumus vēl par 200 000 eiro gadā.

Vairāk uzzini LNT Ziņās plkst. 20.00!

TOP komentāri

 • Lasītāja
  +7 +7 0

  Lasītāja

  Lai to iztrūkumu maksā tie kuri pieļāva šādu nolaidību. Mēs katrs savā dzīvē esam atbildīgi par to,ko darām.
 • malaci
  +4 +4 0

  malaci

  KAD VIENREIZ SODIS TOS IZZADZEJUS,NU CIK VAR KRAUT VIRSU TAIEM NODOKLU MAKSATAJIEM.PAR KO VINI SANEM ALGU,LAI TA VEL ZAGTU.
 • Pensionāre
  +3 +3 0

  Pensionāre

  Kad beidzot par nolaidību un izsaimniekošanu atbildēs vainīgās personas un zaudējumus segs no saviem līdzekļiem? Vai tiešām par šiem noziegumiem atkal neviens neatbildēs. Kam tad ir domātas valdes un administrācija un kur skatījās veselības ministrijas atbildīgie ierēdņi? Nedrīkst pieļaut, ka šie noziegumi tiek finansēti no nodokļu maksātāju naudas. Atbildību no vainīgajiem!!! Izbeidziet apzagt tautu, vai tiešām astronomiskās ārstēšanas cenas nespēj nosegt medicīnas bosu alkatību, ka jāapzog arī nabaga nodokļu maksātājs???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl