Komentāri
Austrumu slimnīcā veikta īpaši sarežģīta operācija pacientam ar ļoti retu patoloģiju
FOTO: LETA

Augusta sākumā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tika veikta augstas sarežģītības operācija kādam 54 gadus vecam vīrietim ar ļoti retu patoloģiju. 

Pacientam, kurš bija iestājies Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikā kārtējam hemofilijas jeb asins recēšanas traucējumu terapijas kursam, blakus iedzimtajai slimībai tika diagnosticēta ārkārtīgi reta patoloģija – labās nieres artērijas displāzija ar sekundāru gigantisku aneirismu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas bija nieres centrālā asinsvada patoloģisks bojājums – maisveida paplašinājums, kas bija izveidojies laika gaitā un šajā gadījumā bija sasniedzis jau 9 cm diametru, turklāt ar vairākām kabatām.

“Situāciju sarežģīja apstāklis, ka pacientiem ar asins recēšanas traucējumiem jebkurš dūriens, nerunājot par ķirurģisku iejaukšanos, kas var radīt dzīvību apdraudošu lielu plašu asiņošanu. Turklāt speciālistu konsīlijam, meklējot situācijas risinājumus, bija jāņem vērā apstāklis, ka pacientam bija problēmas ar otru nieri, kas nepietiekami veica savas funkcijas,” skaidro urologs Vilnis Lietuvietis.

Lai varētu veikt medicīnisku iejaukšanos, pacienta sagatavošana tika uzsākta vairākas dienas iepriekš. Turpat 3 stundu ilgajā operācijā, izmantojot mazinvazīvās tehnoloģijas un instrumentus, tikai caur 0,3 cm diametra caurumu cirkšņa artērijā invazīvajiem radiologiem izdevās nobloķēt asins plūsmu patoloģiskajā asinsvadā un noslēgt bojāto artēriju, turklāt saglabājot trešdaļu labās nieres audus.

Operācija tika veikta lokālajā anestēzijā, un tā aizritēja bez komplikācijām. Pacients jau pēc dažām dienām ir devies mājās un jūtas labi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl