Austrumu slimnīcā veikta īpaši sarežģīta operācija pacientam ar ļoti retu patoloģiju

0 Komentāru
Austrumu slimnīcā veikta īpaši sarežģīta operācija pacientam ar ļoti retu patoloģiju
FOTO: LETA

Augusta sākumā Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā tika veikta augstas sarežģītības operācija kādam 54 gadus vecam vīrietim ar ļoti retu patoloģiju. 

Pacientam, kurš bija iestājies Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikā kārtējam hemofilijas jeb asins recēšanas traucējumu terapijas kursam, blakus iedzimtajai slimībai tika diagnosticēta ārkārtīgi reta patoloģija – labās nieres artērijas displāzija ar sekundāru gigantisku aneirismu.

Tas bija nieres centrālā asinsvada patoloģisks bojājums – maisveida paplašinājums, kas bija izveidojies laika gaitā un šajā gadījumā bija sasniedzis jau 9 cm diametru, turklāt ar vairākām kabatām.

“Situāciju sarežģīja apstāklis, ka pacientiem ar asins recēšanas traucējumiem jebkurš dūriens, nerunājot par ķirurģisku iejaukšanos, kas var radīt dzīvību apdraudošu lielu plašu asiņošanu. Turklāt speciālistu konsīlijam, meklējot situācijas risinājumus, bija jāņem vērā apstāklis, ka pacientam bija problēmas ar otru nieri, kas nepietiekami veica savas funkcijas,” skaidro urologs Vilnis Lietuvietis.

Lai varētu veikt medicīnisku iejaukšanos, pacienta sagatavošana tika uzsākta vairākas dienas iepriekš. Turpat 3 stundu ilgajā operācijā, izmantojot mazinvazīvās tehnoloģijas un instrumentus, tikai caur 0,3 cm diametra caurumu cirkšņa artērijā invazīvajiem radiologiem izdevās nobloķēt asins plūsmu patoloģiskajā asinsvadā un noslēgt bojāto artēriju, turklāt saglabājot trešdaļu labās nieres audus.

Operācija tika veikta lokālajā anestēzijā, un tā aizritēja bez komplikācijām. Pacients jau pēc dažām dienām ir devies mājās un jūtas labi.

0 Komentāru