Austrumu slimnīca izrāda jauniegūtos datortomogrāfus, kas būtiski uzlabos vēža diagnostiku

4 komentāri

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā prezentē trīs jaunākās paaudzes datortomogrāfus, kas tika uzstādīti pagājušā gada nogalē.

Datortomogrāfu kopējā vērtība ir 2,5 miljoni eiro. Jaunā iekārta, kas uzstādīta Latvijas Onkoloģijas centrā, ir īpaši piemērota onkoloģisko slimību diagnostikai. Ar to būs iespējams veikt arī tēmēto biopsiju, proti, ar speciālas adatas palīdzību paņemt no veidojuma vai aizdomīga rajona audu gabaliņu mikroskopiskai izmeklēšanai.

Iepriekšējās iekārtas bija nokalpojušas, vecākā lietošanā bija jau 15 gadus. Kas nozīmē, ka ar jaunu datortomogrāfu iegādi valsts lielākajā slimnīcā un vadošajā onkoloģisko slimību ārstniecības iestādē tiek būtiski uzlabota vēža un citu sarežģītu slimību diagnostika.

Līdz šim Rīgas Austrumu slimnīcā šādas iespējas nav bijušas, bet tas ir ļoti būtiski, jo, piemēram, pie veidojumiem kaulos, kad ultrasonogrāfijas kontrolē šo manipulāciju veikt nav iespējams. Datortomogrāfija kļūšot pieejamāka arī pacientiem ar metāliskiem implantiem, jo tiek izmantota specializēta programma, kas novērš implanta radīto attēla kropļojumu, kas veidojas piemēram pēc abu gūžas locītavu endoprotezēšanas.

4 komentāri