Austrumeiropā varētu izvietot ASV tankus, apstiprina Straujuma

Komentāri

ASV armija plāno nākamgad citās NATO dalībvalstīs izvietot 150 tankus, un daļa šīs bruņutehnikas, iespējams, tiks bāzēta Austrumeiropā, pavēstījis ASV ģenerālleitnants Bens Hodžs. Šo informāciju apstiprināja arī Latvijas Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

B. Hodžs sacīja, ka Eiropā tiks izvietoti, īstenojot operāciju Atlantic Resolve, kuras mērķis ir vairot Baltijas valstu un Polijas drošību, reaģējot uz agresīvo Maskavas politiku, kas jau novedusi pie Krievijas iebrukuma Ukrainā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gandrīz 50 bruņutehnikas vienības jau nosūtītas uz Eiropu, bet vēl 100 tankus M1 Abrams un kaujas mašīnas Bradley paredzēts pārsviest uz Vāciju un, iespējams, arī uz citām valstīm, telefonintervijā aģentūrai AFP pastāstīja Hodžs, kurš šobrīd uzturas Igaunijā.

“Karavīri ieradīsies un [piedalīsies] mācībās, un atgriezīsies. Tehnika paliks [Eiropā],” sacīja ASV ģenerālis.

Tas būs “daudz lētāk” nekā vadāt tankus šurpu turpu pār Atlantijas okeānu. Turklāt šāds izkārtojums padarīs NATO militāros manevrus alianses austrumu pierobežā daudz efektīvākus, piebilda ASV militārpersona.

Hodžs pavēstīja, ka drīzumā sniegs savas rekomendācijas, vai daļu bruņutehnikas pastāvīgi izvietot arī kādā no Austrumeiropas valstīm.

“Es izvērtēšu iespējas, tostarp šīs bruņojuma izvietošanu rotu vai bataljonu apmērā mazākajās valstīs, iespējams, tādās vietās kā Baltija, Polija, Rumānija, Bulgārija,” sacīja ģenerālis.

Šobrīd Vācijā, Itālijā un Beļģijā pastāvīgi dislocēti aptuveni 29 tūkst. ASV karavīru, taču, reaģējot uz Krievijas agresiju pret Ukrainu, Savienotās Valstis nosūtījušas nelielus pagaidu kontingentus arī uz NATO dalībvalstīm Austrumeiropā, tostarp arī uz Latviju.

600 ASV 1. kavalērijas divīzijas karavīri šobrīd atrodas Baltijas valstīs un Polijā. Decembra vidū viņus nomainīs 2. kavalērijas pulka kontingents kas pastāvīgi dislocēts Vilzekā, Vācijā. Pēc trīs mēnešiem stafeti pārņems 3. kājnieku divīzija, pavēstīja Hodžs, kurš pirms dažām nedēļām pārņēma Eiropā izvietoto ASV spēku komandēšanu.

Viņš piebilda, ka Baltijas valstīs un Polijā dislocētā kontingenta rotācija turpināsies arī 2016. gadā.

Lasi vēl