Austrijas tiesa neizdos Vaškeviču Latvijai

Komentāri
Austrijas tiesa neizdos Vaškeviču Latvijai
Foto: LETA

Austrijas tiesa ir lēmusi atteikt bijušā Muitas Kriminālpārvaldes direktora Vladimira Vaškeviča izdošanu Latvijai, informēja zvērināta advokāte Jeļena Kvjatkovska.

Tāds lēmums pieņemts, izvērtējot Latvijas prokuratūras juridiskos apsvērumus un Austrijas tiesu medicīnas ekspertu slēdzienus par Vladimira Vaškeviča veselības stāvokli, teikts presei izplatītajā paziņojumā.

V. Vaškevičs turpināšot savu reabilitāciju Austrijā.

Tāpat lēmums pamatots arī ar to, ka esot iemesls uzskatīt, ka Latvijā viņa dzīvība ir apdraudēta.

Šo Austrijas tiesas lēmumu vietējā prokuratūra var pārsūdzēt 14 dienu laikā.

Šā gada janvārī Latvijas Republikas Augstākā tiesa atstāja spēkā Rīgas apgabaltiesas lēmumu par drošības līdzekļa grozīšanu bijušajam Muitas Kriminālpārvaldes direktoram, uz kā pamata Latvijas prokuratūra pieprasīja Austrijai izdot V. Vaškeviču.

Eiropas aresta orderis Austrijā tika saņemts 20. februārī, pēc kā, ievērojot lietā esošos pierādījumus, Austrijas tiesa nozīmēja tiesu medicīnisko ekspertīzi, lai noteiktu V. Vaškeviča veselības stāvokli un izvērtētu viņam jau iepriekš uzstādītās diagnozes. Šā gada 2. oktobrī Austrijas tiesa izlēma atteikt V. Vaškeviča izdošanu Latvijai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl