Augustā karstums atgriezīsies ar jaunu sparu

Pievienot komentāru
Augustā karstums atgriezīsies ar jaunu sparu
FOTO: LETA

Karstums Latvijā valda jau vairākas nedēļas,termometra stabiņam sasniedzot +30…+33 grādu atzīmi. Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem, gaidāms, ka ļoti īslaicīgi tas atkāpsies jūlija izskaņā un augusta sākumā – 1. augustā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +22…+27 grādi.

Karstums ar jaunu sparu atgriezīsies 3. un 4. augustā, gandrīz visā Latvijā dienas laikā gaisa temperatūra paaugstināsies virs +30 grādiem, vietām sasniedzot +33…+34 grādus. Pēc tam karstums nedaudz mazināsies, bet nevar teikt, ka tas atkāpsies pavisam – augusta pirmajā dekādē vēl būs daudz karstu dienu.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra prognožu vadītāja Laura Krūmiņa pieļauj iespēju, ka šīs nedēļas beigās vai nākamās nedēļas sākumā tiks uzstādīts jauns jebkad Latvijā novērotās maksimālās gaisa temperatūras rekords, kad gaisa temperatūr sasniegs +35…+36 grādu atzīmi.

Paula Stradiņa Klīniskās Universitātes slimnīcas Latvijas kardioloģijas centra virsārste Iļja Zakke uzsver, ka šādos laika apstākļos, kuri ar katru dienu pārsniedz iepriekšējās dienas rekordus, jābūt ārkārtīgi uzmanīgiem, it īpaši cilvēkiem, kuri slimo ar sirds un asinsvadu slimībām.

Speciālists iesaka bez īpašas vajadzības ārpus mājas nedoties, būtiski arī uzņemt pietiekamu daudzumu šķidruma, vismaz 2 litri dienā, jo šādos laika apstākļos mēs pastiprināti zaudējam šķidrumu. Šie nosacījumi attiecas ne tikai uz sirds un asinsvadu slimniekiem, bet arī sabiedrību kopumā.