Augulis sola sadarboties ar krieviem: kopīgi pētīs vēsturi un sadarbosies kultūras jomā

8 komentāri
Augulis sola sadarboties ar krieviem: kopīgi pētīs vēsturi un sadarbosies kultūras jomā
Ieva Čīka / LETA

Šodien Rīgā norisinājās septītā Latvijas-Krievijas starpvaldību komisijas (SVK) sēde. No Latvijas puses to vadīja satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) un komisijas vadītāja vietnieks – ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Savukārt no Krievijas puses SVK vadīja transporta ministrs Maksims Sokolovs.

Augulis komisijas sēdes laikā solīja turpmāk sadarboties ar Krieviju. Neskatoties uz to, ka šajā sēdē tikās abu valstu transporta jomas ministri, tika arī pārrunāts, kā abas valstis kopīgi pētīs vēsturi un sadarbosies kultūras jomā.

Ministri arī solīja sadarboties tranzīta jomā un veidot transporta koridoru Eirāzijas valstīm. Krievijas transporta ministrs Maksims Sokolovs aicināja atcerēties “labo garu”, kas kādreiz valdīja starp Krieviju un Latviju. Sanāksmes laikā Sokolovs slavēja Auguļa personīgo ieguldījumu.

Komisijas sēdē piedalījās uzņēmējs Ivars Strautiņš.

Foto: Jānis Zvērs

SVK apspriesto fiksēja liels skaits Krievijas mediju pārstāvju. Diemžēl žurnālistiem tika liegta iespēja uzdot jautājumus.

SVK ir sarunu formāts, kurā tiek pārrunāti abu valstu praktiskas sadarbības jautājumi, un SVK ietvaros darbojas četras darba grupas – Ekonomiskās sadarbības, Reģionālās sadarbības, Transporta jautājumu un Humanitārās sadarbības jautājumu darba grupa.

Iepriekšējā Latvijas-Krievijas starpvaldību komisijas sēde notika 2013. gada novembrī Maskavā, pirms notikumiem Ukrainā un pret Krieviju ieviestajām sankcijām.

Plašāk par komisijas sēdi TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

 • Anda Zahovska
  +6 +6 0

  Anda Zahovska

  Istais peetiitaajs,ne par velti mineets oligarhu sarunaas kaa pretendents uz lieliem amatiem.
 • Sarma Blumberga
  +5 +4 -1

  Sarma Blumberga

  zzs traucas uz priekšu vēja spārniem,pilnīgi liekas ,ka par visu jau vienojušies sen,ne velti sēž ar Saskanu uz viena krēsla,vienīgais tas tagad parādās skaidrāk,un noteiktāk.
 • Dace Alekseičika

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl