Augulis bēg no jautājuma, vai izmantojis “airBaltic” VIP privilēģijas, kas vairumam pasažieru liegtas

8 komentāri
Augulis bēg no jautājuma, vai izmantojis “airBaltic” VIP privilēģijas, kas vairumam pasažieru liegtas
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Bijušais satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS),TV3 Ziņām šonedēļ vairākkārt atteicās skaidrot un pat muka no jautājuma par to, vai, pildot ministra pienākumus, pieņēmis nacionālas aviokompānijas “airBaltic” dāvanu – īpašo privilēģiju karti, no kuras šonedēļ atteicās esošais satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

“Es jums neko nekomentēšu,” uz jautājumu, vai izmantojis “airBaltic” VIP pakalpojumu paketi, atcirta Saeimā sastaptais Augulis.

Jāatgādina, ka šonedēļ Linkaits sociālajā tīklā “Twitter” paziņoja, ka ir saņēmis no “airBaltic” piedāvājumu papildināt savu personīgo “airBaltic” lojalitātes karti ar VIP pakalpojumiem, starp kuriem ir iespēja ceļot biznesa klasē, bezmaksas bagāža un citi.

Linkaits no piedāvājuma atteicies, jo tas neesot savietojami ar likumu par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonām. Tas arī neesot ētiski attiecībā pret tiem daudzajiem miljoniem “airBaltic” pasažieru, kas lido, izmanto pakalpojumus un viņiem šis īpašais VIP pakalpojumus ir jānopelna.

Arī KNAB TV3 Ziņām uzsvēra, ka īpašu privilēģiju pieņemšanā no komersanta saskatāmas likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” dāvanu pieņemšanas ierobežojumu pārkāpuma pazīmes.

Tikmēr no “airBaltic” raidījums uzzināja, ka līdzīgs piedāvājums kā Linkaitam sūtīts arī Augulim. Kompānija gan nav tiesīga atklāt, vai bijušais ministrs to pieņēma un izmanto joprojām.