Augstskolās sākas elektroniskā pieteikšanās studijām

Pievienot komentāru
Augstskolās sākas elektroniskā pieteikšanās studijām
IEVA ČĪKA, LETA

Pirmdien, 13. jūlijā, sākusies vienotā pieteikšanās studijām augstskolās. Elektroniski pieteikties studijām – kopumā 12 augstskolās – iespējams portālā “latvija.lv”.

To varēs izdarīt līdz līdz 2. augustam.

Šogad jaunums, kas ieviests vienotajā sistēmā, ir iespēja pieteikumu ne tikai iesniegt, bet arī dokumentāli apstiprināt elektroniski. Šāda attālināta apstiprināšana gan iespējama tikai tiem, kuri vidusskolu beiguši pēdējo divu gadu laikā.

“Ja viņiem nav īpašas priekšrocības uzņemšanas konkursā, kas jāapstiprina ar kādiem speciāliem dokumentiem, kas nav centralizētajās datubāzēs, tad viņu konkursa rezultāts veidojas tikai no izglītības dokumentiem, atestāta un centralizētā eksāmena rezultātiem, tad šo pieteikumu līdz galam var apstiprināt, nenākot klātienē,” skaidro Latvijas Universitātes Studentu servisu departamenta direktors Jānis Saulītis.

Īpašs jauninājums šogad izstrādāts Rīgas Tehniskajā universitātē. Visi topošie studenti, kam pieejams elektroniskais paraksts, visu uzņemšanas procesu, sākot no dokumentu iesniegšanas un beidzot ar studiju līgumu parakstīšanu, šogad varēs veikt elektroniski.