Komentāri
Augstskolās pieaug ārzemju studentu skaits; lielāku pieaugumu kavē valsts atbalsta trūkums
FOTO: LETA

Augstākajā izglītībā Latvijā vērojama interesanta tendence. Demogrāfiskās bedres dēļ kopējais studējošo skaits samazinās, bet pieaug ārvalstu studentu skaits. No visiem augstskolās studējošiem 7 % ir ārzemnieki.

Līdere ārzemnieku piesaistē ir Rīgas Stradiņa universitāte, kur pēc medicīnas diploma tiecas daudzu Eiropas valstu jaunieši. Viņus vilina ne tikai lētākas studijas, bet arī mācības angļu valodā un starptautiski kontakti. Stradiņa universitātes, piemēram, tagad cenšas sekot arī citas augstskolas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No visa studējošo kopskaita – piektdaļa jeb aptuveni 1500 ir ārzemju studenti, atzīst Stradiņa universitātes rektors un piebilst, ka katru gadu ārzemnieku skaits pieaug par aptuveni 2 procentiem. Visvairāk ir no Vācijas – 700, tad seko Skandināvija un Lielbritānija. Ārzemniekus uz šejieni vilinot visās Eiropas Savienības valstīs atzītais diploms, Rīga kā multikulturāla pilsēta un, protams, lētāka studiju maksa.

Ārzemju studentu skaits pēdējos gados strauji pieaudzis arī Rīgas Tehniskajā universitātē – līdz 1211. Inženierzinātnes pārsvarā studē jaunieši no Uzbekistānas un Indijas.

Arī Latvijas Universitāte arvien lielāku uzmanību pievērš ārzemju studentu piesaistei. Ar strauju pieaugumu pagaidām tā nevar lepoties. Četri procenti no studējošo kopskaita ir jaunieši no Rietumeiropas. Tagad kā mērķis Latvijas Universitāte uzstādījusi studējošo piesaisti no Āzijas.

Kopējās tendences ir pozitīvas, jo ik gadu ārvalstu studentu skaits augstskolās un koledžās pieaug. 2011. gadā  studēja 2717 ārzemnieku, 2013 – 4475, bet 2014./2015. akadēmiskajā gadā – 5272 studenti.

Taču vēl ir daudz neatrisinātu jautājumu, kas kavē straujāku ārzemnieku piesaisti. Galvenā problēma – trūkst vienotas valsts programmas ārzemnieku piesaistei. Rektori ir pārliecināti, ka augstākā izglītība Latvijā var kļūt par labu eksportpreci, kas Latvijas tautsaimniecībā atstātu simtiem miljonu eiro.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl