Augstākā tiesa sāk skatīt lietu par balsu pirkšanu

Komentāri
Augstākā tiesa sāk skatīt lietu par balsu pirkšanu
Foto: LETA

Augstākā tiesa sākusi skatīt prasību, kuras rezultātā Vienotība var zaudēt vienu vai divus deputātu mandātus Latgalē. Nav izslēgta pat jaunu vēlēšanu sarīkošana šajā vēlēšanu apgabalā. Termiņi ir īsi – lieta jāpabeidz skatīt nedēļas laikā. Šodien tiesā liecināja arī Dzintars Zaķis, kura vārds balsu pirkšanas skandālā izskanējis visskaļāk. 

Prasību pagājušajā piektdienā iesniedza partija Saskaņa, un tiesai nolēmums šajā lietā jāpasludina septiņu dienu laikā.

Foto: Aleksis Zoldners, LNT Ziņas

Foto: Aleksis Zoldners. LNT Ziņas

Patlaban, otrdienas pēcpusdienā, tiesā ir sākusies liecinieku iztaujāšana. Sagaidāms, ka šodien pratināts tiks arī Saeimas deputāts Dzintars Zaķis.

Partija aicina tiesu uzlikt par pienākumu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) atzīt par nederīgām tās vēlēšanu zīmes, kurās balsots par Vienotību un kurās ir izsvītroti visi kandidāti, bet atstāts tikai deputāta kandidāta Dzintara Zaķa vārds, kā arī tās vēlēšanu zīmes, kurās Zaķim ir pielikts plusiņš.

Saskaņa uzskata, ka iespējamie balsu pirkšanas gadījumi bijuši vismaz 20 iecirkņos un par vismaz tūkstošiem balsu. Tādējādi Latgalē par strīdīgiem kļūst nevis viens deputāta mandāts, kā tika uzskatīts līdz šim.

Lasi vēl