Augstākā tiesa par labu Reverta no Kargina un Krasovicka piedzen vairāk nekā 3,1 miljonu eiro

Pievienot komentāru
Augstākā tiesa par labu Reverta no Kargina un Krasovicka piedzen vairāk nekā 3,1 miljonu eiro
FOTO: LETA

Augstākā tiesa šodien bijušajiem Parex bankas īpašniekiem sagādāja kārtējo zaudējumu viņu šķietami nebeidzamajos strīdos ar bankas mantinieci Revertu. Šoreiz tiesa no Valērija Kargina un Viktora Krasovicka piedzina vairāk nekā trīs miljonus eiro. Tikmēr galvenais process, kurā strīds ir par gandrīz 90 miljoniem eiro, joprojām turpinās.

Vairāk nekā divi miljoni eiro par pamatparādu, 373 tūkstoši nokavējuma procentos, 15 tūkstoši par advokātu un četri ar pusi tūkstoši valsts nodevā – to visu šodien Augstākā tiesa piedzina no bijušā Parex bankas akcionāra Valērija Kargina. Līdzīgs uzskaitījums, tikai par nedaudz mazākām summām tika piedzīts no viņa kolēģa Viktora Krasovicka, kopā veidojot vairāk nekā 3,15 miljonus eiro.

Šī civilprasība cēlusies pēc finanšu manipulācijām, kuras viņi esot veikuši Parex bankā. Vienkāršojot – īpašnieki vienlaikus bija aizdevuši un aizņēmušies naudu no savas bankas, kā ķīlu dodot paši sava noguldījuma procentus. Bankai brūkot, sagruva arī šīs finanšu struktūras.

Viņš ar spriedumu bija apmierināts. Savukārt Kargina un Krasovicka pārstāvis kategoriski atteicās sniegt jebkādus komentārus.

Patiesībā Kargins, Krasovickis un Reverta šobrīd ir iesaistīti tik daudzās tiesvedībās, ka pat viņu advokāti nespēj tās visas nosaukt no galvas. Dažas jau noslēgušās, viena ir tikai pirmajā instancē, citas šobrīd gaida galīgo spriedumu. Piemēram, šodienas spriedums vēl pēdējo reizi pārsūdzams kasācias kārtībā, un tas varētu aizņemt vēl aptuveni gadu.

Savukārt viens no nozīmīgākajiem tiesas procesiem, kurā Reverta cenšas no bijušajiem Parex īpašniekiem piedzīt gandrīz 90 miljonus eiro, varētu noslēgties šoziem.

Parex banku valsts pārņēma 2008. gada 5. decembrī. Tolaik sākoties globālajai finanšu krīzei, banka vairs nespēja nokārtot savas saistības un tai draudēja bankrots.

Video