Augsta ranga VID amatpersona Kaspars Čerņeckis iesniedzis atlūgumu

Pievienot komentāru
Augsta ranga VID amatpersona Kaspars Čerņeckis iesniedzis atlūgumu
LETA

Kā noskaidroja TV3 Ziņas, bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspara Čerņeckis, kurš maija nogalē tika pārcelts amatā par VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktoru, ir iesniedzis atlūgumu.

TV3 ziņām Kaspars Čerņeckis apstiprināja šo faktu īsziņā.

screen-shot-2016-10-21-at-10-51-51

Pēc tam TV3 Ziņu korespondents Aigars Lazdiņš ar viņu sazinājās telefoniski.

Klausies sarunu!

Jau ziņots, ka Čeņecka pieteikums par rīkojuma, ar kuru viņš pārcelts amatā, atcelšanu un lūgums apturēt minētā lēmuma darbību tiesa atstāja bez izskatīšanas. Līdz ar to viņa sūdzība par šo lēmumu tika noraidīta.

Valsts ieņēmuma dienestā tika veiktas vērienīgas, taču neviennozīmīgi vērtētas vadošo darbinieku rotācijas. Valsts ieņēmuma dienesta pagaidu vadītāja Dace Pelēkā gan bija pārliecināta, ka vietā nākušie darbinieki ar saviem pienākumiem labi tiks galā. VID bijušās vadītājas Ināras Pētersones veiktās rotācijas visbūtiskāk skāra finanšu noziegumu apkarošanas bloku. Vietām tika samainīti muitas un finanšu policijas šefi, bet viņu uzraugs Kaspars Čerņeckis tika aizrotēts darbam ar parādu piedziņas lietām. Tikmēr vairāki ietekmīgi operatīvie darbinieki, kurus aizsūtīja trimdā uz ieslodzījumu vietu pārvaldi, tur ilgu laiku nebija manīti.
Rotāciju rezultātā teju pilnībā tika nomainīta finanšu policijas operatīvā vadība ar izlūkošanas daļas vadītāju Māri Vītolu priekšgalā. Publiski jau paustas bažas, ka tas darīts, lai apturētu skaļu nodokļu izkrāpšanas lietu virzību, par kurām Vītols bija tieši atbildīgs. Taču jomu atbildīgais virsprokurors to noliedz.
Satraukums esot arī par VID spēju atklāt informācijas noplūdes, kas bijis galvenais pelņas avots negodprātīgiem dienesta darbiniekiem.

VID pagaidu vadītāja Dace Pelēka uzsver, ka par spīti daudzajām pārmaiņām dienests pilda tam uzticētos uzdevumus, turklāt ar uzviju, par ko liecina veiksmīga nodokļu iekasēšana.

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Lasi vēl