Aug spriedze Tuvajos Austrumos – Izraēla aizstāv triecienus Sīrijā, ES aicina uz savaldību

Pievienot komentāru
Aug spriedze Tuvajos Austrumos – Izraēla aizstāv triecienus Sīrijā, ES aicina uz savaldību
Foto: AFP / LETA

Aug spriedze Tuvajos Austrumos uz Sīrijas un Izraēlas robežas. Izraēla paziņojusi, ka tai izdevies iznīcināt lielāko daļu Irānas kontrolēto posteņu Sīrijā, un ka šī bijusi atmaksa par “sarkanās līnijas” šķērsošanu.

Tagad gan aktīvi uzlidojumi un kopumā konfrontācija pierobežā pieklususi. Iepriekš cilvēkiem bija pat ieteikts apzināt patvēruma iespējas, ja sākas lielāka apšaude. Izraēlas premjers Benjamins Netanjahu ceturtdienas vakarā uzsvēris, ka šie ir tikai atbildes triecieni un atmaksa par Irānas darbībām pierobežā.

“Irāna pārkāpa sarkano līniju – mūsu atbilde bija atbilstoša. Mēs neļausim Irānas spēkiem pastāvīgi uzturēties Sīrijā. Šie Uzlidojumi bija arī skaidrs signāls Bašaram al Asadam,” norāda Izraēlas premjers.

“Pastāv konflikta eskalācijas risks – mums jābūt ļoti modriem. Šādus pašus vārdus es veltīju Irānas prezidentam Hasanam Ruhāni, kā arī Izraēlas un Krievijas līderiem. Viņi piekrīt nostājai, ka jāsaglabā miers un vismaz īstermiņa stabilitāte,” citēts Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Izraēla gan vēlreiz uzsver, ka tai ir tiesības sevi aizstāvēt un sargāt robežu ar nemierīgo Sīriju.