Atzīmējot dienu pret homofobiju, vēstniecības Rīgā izkārušas varavīksnes karogu

1 komentārs
Atzīmējot dienu pret homofobiju, vēstniecības Rīgā izkārušas varavīksnes karogu
FOTO: LETA

Visā pasaulē 17. maijs ir diena, kad sabiedrības uzmanību vērš homofobijas radītajām problēmām. To atzīmē arī Latvijā, pie vairāku valstu vēstniecībām izkarot varavīksnes karogus.

Kā norāda seksuālo minoritāšu pārstāvji, šogad šī diena sevišķi jāatzīmē, jo starptautiskā reitingā Latvija ierindojusies starp Eiropas valstīm, kur seksuālo minoritāšu tiesības vismazāk ievērotas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šajā dienā 1990. gadā  homoseksualitāte tika izņemta no Pasaules Veselības organizācijas (PVO) starptautiskā slimību klasifikatora un kopš tā laika 17. maiju atzīmē kā dienu pret homofobiju.

Latvijā par šīs dienas atzīmēšanu rūpējas biedrība Mozaīka, aicinot vairāku valstu vēstniecības izkārt varavīksnes karogu. Aicinājumam atsaucās vairākas valstis, tostarp Nīderlande un ASV.

Varavīksnes karogs speciāli nosūtīts arī Krievijas vēstniecībai, bet tā aicinājumam nav sekojusi.

Kā uzsver Mozaīkā, šogad šī diena ir sevišķi nozīmīga, jo Latvijas pozīcija ir krietni noslīdējusi seksuālo minoritāšu tiesību ievērošanas Eiropas reitingā.

Atzīmējot starptautisko dienu pret homofobiju, varavīksnes karogi pie vēstniecībām plīvos divas dienas.

TOP komentāri

  • Morales Principi
    0 0 0

    Morales Principi

    Nee homiem un velreiz nee.Aestejatie bet nelecat acis un tad ari neradisiet antipatiju.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl