Atvieglojums lauku ļaudīm! Latvijā ir 726 vietas, kur var izņemt naudu bez bankomāta

3 komentāri

Nauda uz bankas kartes ir, bet vajag skaidru naudu un tuvumā nav bankomāta – ar šādu situāciju bieži saskaras laukos dzīvojošie. Izrādās, ir izeja – skaidru naudu no kartes izsniedz veikalā! 

Latvijā kopumā ir 726 tādas vietas, kur, veicot maksājumu ar karti, ir iespējams izņemt skaidru naudu. Pārsvarā tie ir mazie lauku veikaliņi, dažviet degvielas uzpildes stacijas vai reģionālās aptiekas.

Pārdevējas, vietējos pazīst vaigā un zina, ka pieprasījums pēc šā pakalpojuma ir algu un pensiju izmaksu dienās.

Gunita
pārdevēja

Tad, kad ir algas diena, protams, tad ir tā, ka ne visiem maksā uz rokas. Lielākoties maksā kartēs, un tad nāk, kad aldziņa ir saņemta, izņem naudiņu, jā, gan pensionāri, gan strādājošie, tepat pagastā, kas strādā – skolotāji, tāpat mēs pašas pārdevējas – arī.

Vienā reizē var izņemt līdz 50 vai pat 100 eiro. Naudas izmaksu saņem tādos nominālos, kādi ir pieejami tirdzniecības vietas kasē. Var izņemt vairāk par atļauto summu, taču tad tas jādara vairākās reizēs, katrā veicot kādu pirkumu, protams, ja veikala kasē pietiek resursu.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos veikti vairāk nekā 159 tūkstoši šādu darījumu – nepilnu 5 miljonu eiro vērtībā, tomēr. Salīdzinot ar citiem maksājumu karšu darījumiem, šāda veida darījumu īpatsvars nav liels, tomēr vietās, kur nav bankomātu, šāda iespēja iedzīvotājiem ir ļoti būtiska, skaidro bankā.

Kaut arī banku termināļi ir ne tikai novadu domēs, bet arī pagastu pārvaldēs, pašvaldībās šo pakalpojumu pagaidām piedāvā reti. Tomēr, ja attiecīgajā apdzīvotajā vietā nav uzņēmuma, kas nolemtu piedāvāt iedzīvotājiem iespēju izņemt naudu, tad, izvērtējot iedzīvotāju vajadzības, tai pieteikties var arī paš­valdība.

Šā gada pirmajos sešos mēnešos veikti vairāk nekā 159 tūkstoši šādu darījumu – nepilnu 5 miljonu eiro vērtībā, tomēr, salīdzinot ar citiem maksājumu karšu darījumiem, šāda veida darījumu īpatsvars nav liels, tomēr vietās kur nav bankomāti šāda iespēja iedzīvotājiem ir ļoti būtiska, skaidro bankā.

3 komentāri