Atvērās lifta durvis, un suns metās virsū! Rīgā nepieskatīts rotveilers uzbrūk sievietei un saplosa roku

23 komentāri

Suns, kas terorizē visus galvaspilsētas daudzstāvu mājas iedzīvotājus. Taču, lai atbildīgās institūcijas rīkotos un izvērtētu suņa bīstamību, ir jānotiek nopietnam incidentam, kas cietušajam var beigties ar invaliditāti uz mūžu.

Tā tas notika. Lifts apstājās, durvis atvērās, un virsū metās kaimiņu rotveilera jauktenis, pamatīgi saplosot sievietes roku. Suņa saimniece tā arī neuzradās. Tikmēr cietušai draudēja noasiņošana. Par laimi, kaimiņš sniedza pirmo palīdzību un aizveda uz slimnīcu, jo ātrā palīdzība atteicās braukt.

“Veica operāciju, rokai lauzts kauls, pārrautas ir cīpslas, ārsti nevar dot prognozes, vai divi pirksti vispār kustēsies,” stāsta cietusī Dzintra Zaļakmene.

Turklāt šis jau bija otrais uzbrukums no tā paša suņa. Februārī sieviete piedzīvoja pirmo incidentu. “Metās virsū, mēģināja nokost manu mazo sunīti, es glābu draudziņu, piespiedu klāt, nokritu zemē, un kaimiņienes suns sāka kost pirkstos.”

Jau tad sieviete vērsās policijā un lūdza sevi aizsargāt. “Es saku, lūdzu, vismaz lieciet, lai viņa liek uzpurni, ka viņš nevienam ļaunu nevar nodarīt. Atbilde bija, mēs nevaram likt to darīt, jo nav pierādīts, ka suns ir agresīvs. Esmu spiesta dzīvot citā vietā, jo man bail par savu dzīvību.”

Arī Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) tad nesaskatīja situācijas nopietnību. Suņa īpašniecei par dzīvnieku turēšanas prasību pārkāpumiem piemēroja vien 30 eiro sodu. Tagad, kad cietušajai, visticamāk, tiks konstatēti vidēji smagi miesas bojājumi un suņa īpašniecei draud kriminālatbildība, valsts institūcijas jau iestājas citā pozīcijā.

Ja suns atzīsts par bīstamu, saimniekam jāievēro stingrākas turēšanas prasības: ārā jāved ar uzpurni un speciālā pavadā, vēl tiek noteikta sterilizācija un, ja suns nodarījis smagus miesas bojājumus, paredzēta eitanāzija. Šī procedūra var ilgt gadu. Protams, saimniekam sadarbojoties. Ja tas nenotiek, var suni konfiscēt. Kamēr šis process ilgst, suņa saimniekam jānodrošina, ka dzīvnieks nevar radīt kārtējo apdraudējumu citiem.