“Attīstībai/Par!” vēlēšanu sarakstos būs politikā līdz šim neredzētas sejas; politikas vērotāji skeptiski

2 komentāri

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, LNT Ziņu dienests turpina iepazīstināt ar politiskajām partijām, kas cīnīsies par vēlētāju balsīm.

Katru pirmdienas rītu raidījumā “900 sekundes” tiek izvaicāts kāds no partiju redzamākajiem pārstāvjiem. Interviju ciklā šorīt – partiju apvienība ”Attīstībai/Par” un – kā viņi plāno iegūt vietas Saeimā ar sabiedrībā līdz šim plaši nezināmiem kandidātiem.

Trīs partiju apvienība, kurā ietilpst “Kustība “Par!””, “Latvijas attīstībai” un “Izaugsme” šobrīd nespētu iekļūt Saeimā, jo nav pat tuvu vajadzīgajai 5% robežai.

Politisko partiju jaunākajā reitingā šai apvienībai ir otrs zemākais rādītājs – 1,7%. Šorīt raidījumā “900 sekundes” “Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts pārliecināti sacīja, – Saeimā iekļūs, jo viņu vēlētāji būs tie, kuri ir smagi vīlušies līdzšinējos politiķos.

Daniels Pavļuts
“Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs

Aizejošā paaudze, kas mācījusies pārvaldības skolu komjaunatnes un komunistu rindās, diemžēl netiek galā ar tiem izaicinājumiem, kas Latvijai ir 21. gadsimtā.

Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” vēlēšanu sarakstos būšot arī politikā līdz šim neredzētas sejas – jaunie profesionāļi ar pasaules izglītību.

Daniels Pavļuts
“Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs

Fiziski nevar būt bijuši čekas maisos, kuriem nevar būt aizdomas, ka ir padomju nomenklatūras un tās domāšanas pēcteči.

Politologi gan vērtē – ar jaunām sejām ir par maz. Partiju apvienībai ”Attīstībai/Par” ir izteikta līderu krīze jeb, precīzāk, neesamība.

Ivars Ījabs
politologs, LU asociētais profesors

Tā problēma ir, ka šiem ”Par” un ”Attīstības” cilvēkiem neizdodas pārliecināt vēlētājus, ka viņi to domā nopietni, ko viņi dara, nevis – nu, mēs te ne aiz ko darīt, jo mums ir menedžmenta darbi un kādas starptautiskas karjeras – nu mēs bišķi nedaudz pakandidēsim, bet neuztveriet to pārāk nopietni.

Trieciens ”Kustībai Par!” bija šoziem un pavasarī, kad cits pēc cita izstājās šīs partijas pašas dibinātāji – Aleksejs Loskutovs, Andrejs Judins, Lolita Čigāne un Ints Dālderis. Par apvienības redzamākajiem biedriem palikuši vairs tikai Daniels Pavļuts, Ilze Viņķele un Juris Pūce.
Ilga Kreituse
politoloģe, RSU politikas zinātnes katedras vadītāja, profesore

Viņiem aiz muguras ir pietiekami daudz negāciju, par ko konkurējošās partijas var viņus sist un kritizēt. Pavļutam un Pūcem, esot Ekonomikas ministrijā, ir šis slavenais OIK jautājums, ko pretinieki noteikti izmantos. Viņķeles kundzes, saucamos, čurikus un Labklājības ministrijas laiku, cilvēki ļoti atceras.

Apvienība “Attīstībai/Par!” gan ir pārliecināta – vēlētājiem iepatiksies ar solījumiem.

Daniels Pavļuts
“Attīstībai/Par!” līdzpriekšsēdētājs

Tā ir tiešām kvalitatīva, valsts finansēta veselības aprūpe, izcila izglītība un taisnīga nodokļu sistēma. Tās ir lietas, par ko Latvijas iedzīvotāji tiešām cepas. Nodokļu sistēmu veidosim taisnīgāku, progresīvāku, lai tomēr mazturīgākai iedzīvotāju daļai būtu vieglāka dzīve.

Turklāt tiek solīts ieviest pamatpensiju minimālās algas apmērā. Tas viss mulsina politologus.

Ilga Kreituse
politoloģe, RSU politikas zinātnes katedras vadītāja, profesore

Mazliet ir neskaidrs, kas ir šo partiju piederība. Kad tika veidots, tika pateikts – ir liberālās partijas, bet uzreiz varu pateikt – progresīvais nodoklis ir vistīrākais sociālais demokrātisms, un tam nav nekāda sakara ar liberālismu.

Ivars Ījabs
politologs, LU asociētais profesors

Viņi nav iemācījušies dažas elementārs lietas – nošķirt ideoloģiju no politiskiem lozungiem. Viņiem nav neviena lozunga, kas patiešām spētu uzrunāt sabiedrību.

Tikmēr apvienības ”Attīstība/Par” līdzpriekšsēdētājs raidījumā “900 sekundes” atzina, – ja iekļūs Saeimā, tad neredzot nekādu kopēju sadarbību ar partiju “Saskaņa”, jo to pavada, citēju, “zaglīgi skandāli un kura brīžam darbojas pret suverēnas Latvijas interesēm.”