“Attīstībai/Par!” darbam Saeimas Prezidijā virzīs Mariju Golubevu

0 Komentāru
“Attīstībai/Par!” darbam Saeimas Prezidijā virzīs Mariju Golubevu
PAULA ČURKSTE, LETA

Partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) Pārstāvju sapulce paplašinātā sastāvā pirmdien nolēma, ka uz Saeimas Prezidiju tiks virzīta Marijas Golubevas kandidatūra, šodien žurnālistiem pavēstīja politiskā spēka līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Pašlaik vēl nav zināms, uz kuru amatu no Prezidija amatiem tiks virzīta Golubevas kandidatūra, un tas ir atkarīgs no situācijas Saeimas vadības vēlēšanu laikā, skaidroja politiķis.

Tāpat pirmdien notikušās topošās frakcijas sēdē nolemts, ka frakcijas vadītājs būs Daniels Pavļuts un viņa vietnieks būs Artūrs Toms Plešs.

Uz pagaidu Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju nolemts izvirzīt Ilmāra Dūrīša kandidatūru un uz balsu skaitīšanas komisiju nolemts virzīt Inesi Ikstenu.

Vaicāts, vai AP ieskatā Jaunā konservatīvā partija (JKP) varētu ieņemt arī premjera vietu, ja Saeimas priekšsēdētāja amatā tiek ievēlēta JKP kandidāte Dagmāra Beitnere-Le Galla, Pavļuts atbildēja, ka AP ieskatā pie pašreizējā mandātu sadalījuma parlamentā “nebūtu racionāli, pamatoti un taisnīgi”, ja viens politiskais spēks ieņemtu šos abus vadības posteņus.

Jau vēstīts, ka līdz šim konkrētas vienošanās par Saeimas Prezidija vai komisiju vadību starp 13.Saeimā ievēlētajām partijām nav panāktas. Uz savu pirmo sēdi jaunā Saeima sanāks jau otrdien.

Pašlaik uz spīkera amatu plāno kandidēt Dagmāra Beitnere-Le Galla (JKP) un Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK). Citiem amatiem Prezidijā “Saskaņa” varētu virzīt Andreju Klementjevu, “KPV LV” – Artusu Kaimiņu, Zaļo un zemnieku savienība – Gundaru Daudzi.

0 Komentāru