Attālinātās mācības bremzē lēns internets un neatbilstoša datortehnika

1 komentārs
Attālinātās mācības bremzē lēns internets un neatbilstoša datortehnika
LETA

Attālinātajā mācību procesā daļa vielas paliks neapgūta – ar skarbu atziņu klajā nākusi Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība. Klibo gan interneta ātrums, un ne katram skolēnam ir pienācīgs dators, lai varētu pilnvērtīgi strādāt.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) aptaujā pedagogi norādījuši, ka trešdaļai skolēnu ir nepieciešams krietni ātrāks internets, lai varētu kvalitatīvi mācīties attālināti. Tāpat aptuveni trešdaļai skolēnu nav pienācīgas datortehnikas.

96% aptaujāto skolotāju norādījuši, ka attālinātā mācību procesa nodrošināšanai viņi izmanto savus datorus un tālruņus.

“Te būtu nepieciešams lielāks atbalsts. Pedagogi norāda, ka arī izdevumi palielināsies – gan interneta, gan telefona rēķini, kam būtu nepieciešams atbalsts,” uzskata LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Labā ziņa – pedagogi un skolēni ātri apgūst tehnoloģijas, ņemot vērā, cik strauji un negaidīti ieviesti ārkārtas pasākumi. “Skolas vidē ir daudz vienkāršāk strādāt. Atgriezeniskā saite ir labāka. Bet ļoti cenšas, paldies visiem pedagogiem un vecākiem, kuri ir skolotāji mājās,” norāda Vanaga.

Psiholoģiski smagi neierastajā laikā ir visiem – kā skolotājiem, tā vecākiem un bērniem, atzīst iniciatīvā “Vecāki par labāku izglītību”. “Skolēni ir zaudējuši iespēju socializēties ar vienaudžiem gan skolā, gan sportā, gan interešu izglītībā. Tas rada zināmu emocionālu spriedzi,” pārliecināta ir “Vecāki par labāku izglītību” pārstāve Maija Āboliņa.

Valdība atbalstījusi IZM iniciatīvu par jauna izglītojoša TV kanāla “Tava klase” izveidi, lai sniegtu lielāku atbalstu attālināto mācību pieejamībā, kvalitatīva satura apgūšanā un vecāku atbalstīšanā, īpaši sākumskolas posmā.

“Vielas apguve varētu realizēties uz 93%, savukārt 1.-6. klasē eksperti plāno, ka tie varētu būt tikai 50%. Jo mazie bērni patstāvīgi vēl nemācās tik aktīvi, var būt problēmas ar digitālo pieejamību,” norāda izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Paredzēts, ka “Tava klase” saturu veidos pedagogi, kuri par to saņems autoratlīdzības.