Komentāri

No amata uz laiku atstādināta augsta Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersona – Muitas pārvaldes priekšnieks Tālis Kravalis. VID ģenerāldirektore noliedz, ka pret viņu sāktā disciplinārlieta ir personiska izrēķināšanās.

Dienesta izmeklēšanas būtība ir noskaidrot, vai Latvija pareizi ieviesusi Eiropas Savienības (ES) tranzīta regulu. Pastāv aizdomas, ka tas tā nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Komisijas (EK) skaidrojumā norādīts, ka pareizā procedūra ir tāda, ka vispirms tiek uzkrauta krava, un tikai pēc tam sākta tranzīta procedūra.

Kaimiņi – igauņi un lietuvieši – tieši tā arī dara. Bet pie mums viss ir otrādi. Lai gan valstij nekāds kaitējums nav nodarīts, VID ģenerāldirektorei nav saprotams, kāpēc regula, kas spēkā vairāk nekā 10 gadu, joprojām tiek interpretēta pa savam. Te gan jānorāda, ka ar šādām darbībām muitas darbinieki nākuši pretī uzņēmējiem.

Tomēr pamats disciplinārlietas ierosināšanai tas esot gan, kas kā zināms, pārbaudes rezultātā var beigties ar amatpersonas atlaišanu no darba.

Kravaļa vietniece, kas šobrīd aizstāj viņu amatā, gan norāda, ka velns nav tik melns, kā to mālē.

Šī regula gan nav vienīgais iemesls dienesta pārbaudes sākšanai pret Muitas pārvaldes priekšnieku Tāli Kravali. Viņam pārmet arī izrunāšanos presē, kas nebūt nespodrinot iestādes tēlu, tādēļ nav patikusi VID vadībai.

Tālis Kravalis Muitas pārvaldes direktors ir jau piecus gadus. Viņš ir arī VID ģenerāldirektora vietnieks muitas jomā.
Šajā pavasarī Latvija Kravali grasījās aizrotēt vadīt Ukrainas muitas dienestu, taču šis amats beigās netika saņemts. Tāpat Kravalis tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem lieciniekiem Vladimira Vaškeviča kukuļdošanas krimināllietā.

Disciplinārlietas komisijai 30 dienu laikā ir jātiek galā ar Kravaļa pārkāpuma izvērtēšanu. Ja rodas kādi sarežģījumi, pārbaudi var pagarināt līdz 4 mēnešiem. Tikmēr Kravalim ir liegts ierasties savā darbavietā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl