Atskurbtuvēs arī turpmāk varēs tikai izgulēt dzērumu

Komentāri

Atskurbtuves nekļūs par ārstniecības iestādēm un arī turpmāk tur varēs izgulēt tikai dzērumu.

Veselības ministrija noraidījusi ierosinājumu uzņemties atbildību par dzērāju naktsmītņu regulējuma sakārtošanu. Tādējādi valdības komiteja šodien nolēma esošu kartību nereformēt, kas nozīmē, ka arī turpmāk ielas dzērāju problēmu atstāta uz pašvaldību pleciem.

Statistika apstiprina, ka alkoholisms un tā seku novēršana Latvijā izmaksā ļoti dārgi. Katrs desmitais pacients, kurš saņem neatliekamo medicīnisko palīdzību, bija alkohola reibumā. Kopējās izsaukumu izmaksas gadā Rīgā vien pārsniedz divus miljonus eiro, bet visa Latvija kopuma divreiz dārgāk.

Par spīti akūtajai problēmai, Latvijā joprojām nav izstrādāts regulējums atskurbtuvju darbībai.

Rezultātā viss notiek pašplūsmā, daudzi dzērumu izguļ slimnīcās, aizņemot vietu tiem, kam tā būtu tiešām nepieciešama.

23 pašvaldībās ir ierīkotas atskurbtuves. Viena ir arī Rīgā, Centrāltirgus rajonā. Sarkanā Krusta darbinieki, kas šeit saimnieko, gan atzīst, ka tā patiesība ir patversme, kurā var ierasties arī dzērumā.

Par katru atskurbtuvēs nonākušo valdība vietvarām pārskaita 15 eiro. Taču līdz šim nekur nebija teikts, kādam jābūt atskurbtuves pakalpojumu klāstam.

Rezultātā valdība vienojās, ka arī turpmāk, tas ko darīt ar iereibušiem cilvēkiem uz ielas, būs pašvaldību problēma. Tiek gan solīts izstrādāt zināmu labas atskurbtuves standartu, kuru tam vajadzēs ievērot.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl