Atsevišķos gadījumos alimentus izmaksās līdz pat 21 gada vecumam

3 komentāri
Atsevišķos gadījumos alimentus izmaksās līdz pat 21 gada vecumam
Foto: Scanpix / Reuters

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs informēja, ka gadījumos, kad uzturlīdzekļus saņēmējs iegūst pamata, vidējo, aroda vai speciālo izglītību, būs iespējams saņemt uzturlīdzekļus līdz 21 gada vecumam.

Rasnačs norādīja, ka kopš 2004. gada, kad tika ieviesta uzturlīdzekļu izmaksa, ir pastāvējusi sistēma, ka uzturlīdzekļi tiek izmaksāti līdz brīdim, kad jaunietis sasniedz 18 gadu vecumu. Tas rada problēmas tiem jauniešiem, kas turpina vidējo vai cita veida, izņemot augstāko, izglītību.

No 1. septembra uzturlīdzekļus varēs saņemt jaunieši, kuri mācās līdz 21 gada vecumam.

Pēdējos gados alimenti tiek maksāti cītīgāk. Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas (UGFA) direktors Edgars Līcītis skaidro, ka tas ir saistīts ar to, ka no 2015.gada uzturlīdzekļu nemaksātāju vārdi ir pieejami publiskā datubāzē, kā arī tiek radīti jauni ierobežojumi cilvēkiem, kas nemaksā uzturlīdzekļus.

Viņš norādīja, ka lielākais uzturlīdzekļu parāds vienam cilvēkam šobrīd sasniedz 65 000 eiro. Kopējais parāds kopš 2004. gada no visiem uzturlīdzekļu nemaksātājiem, ierēķinot likumiski noteiktos soda procentus, ir 220 miljoni eiro.

Kopš ir ieviests transportlīdzekļa vadīšanas aizliegums uzturlīdzekļu nemaksātājiem, regresa maksājumu skaits ir būtiski pieaudzis. 2017. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu, šis apjoms pieaudzis par 37%.

Tuvākā laikā ir plānots ieviest vēl papildu ierobežojumus, piemēram, piedalīties medībās un izmantot medību ieročus, spēlēt azartspēles, kā arī uzsākt civildienestu.
No 2018. gada 1. janvāra parādniekiem par UGFA lēmumu nepildīšanu būs piemērojama kriminālatbildība.

Plašāk TV3 Ziņās plkst. 19.00!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl