Atsakoties no brīvpusdienām, IZM budžetā ietaupītu 20 miljonus eiro

4 komentāri

Valsts varētu atteikties no brīvpusdienu finansēšanas pirmo līdz ceturto klašu skolēniem, lai nodrošinātu bērnudārzu skolotāju algu pieaugumu.

Ar šādu ideju klajā nācis izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Viņš piedāvā, ka skolēnu brīvpusdienas turpmāk finansētu tikai pašvaldības. Savukārt valsts pašvaldībām to kompensētu, nodrošinot bērnudārzu skolotāju algu pieaugumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ministrs akcentē, ka pašvaldībām būtu obligāts pienākums finansēt brīvpusdienas skolēniem līdz 4. klasei, ko līdz šim darīja valsts. Tomēr valdība iepriekš bija apņēmusies pakāpeniski līdz 2018. gadam ieviest brīvpusdienas līdz 6. klasei. Ja jaunā ideja stātos spēkā, tad pastāv iespēja, ka šis mērķis netiks izpildīts.

Video

LNT Ziņu uzrunātajās pašvaldībās Šadurska priekšlikumu pagaidām vērtē piesardzīgi, norādot, ka par ideju vēl nepieciešamas diskusijas un jāiepazīstas ar precīzākiem aprēķiniem.

Par šo un citiem tematiem plašāk – LNT Ziņās plkst. 20.00!

TOP komentāri

 • Seniors
  +2 +2 0

  Seniors

  Savu laiku , pasvaldibas gadaja skolniekiem pusdienas . Vecaki , kolhozu vadiba saveda skolam , kartupelus , burkanus , kapostus , pat galu . Gudras galvas izdomaja , kad jalobe uznemejus ! ar to ari visu salaida griste . Paradijas nederiga partika un t.t. Domaju , kad ari SADURSKIS balsoja , par tadu izdaribu ? Tagad , nacis pie prata ? Neka nabija , vecais sakarni ! gadasi par pusdienam , macibam un visu vajadzigo ! Pietiks gulet uz lauriem , un sanemt lielo algu , ko kopigi ar Aboltinu , pasi sev , PIESKIRAT , neprasot TAUTAI ! STRADAJIET !
 • tyk
  0 0 0

  tyk

  Mes jau pasi esam idioti, ka atlaujam par sevi nirgaties. Vnk tupa majas sezam un rakstam gudrus komentarus ka jasak kaut kas darit ta bikses pilnas
 • simpsons
  0 0 0

  simpsons

  ja šitiem parazītiem beigtu finanssēt algas..... vaiii ku daudz naudas paliktu parī

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl