Komentāri
Atsakās sākt kriminālprocesu par sievietes nepamatotu siešanu pie gultas Jēkabpils slimnīcā
FOTO: LETA

Valsts policijas Jēkabpils iecirknī nolemts atteikt uzsākt kriminālprocesu par 86 gadus vecas, smagi slimas pacientes siešanu pie gultas Jēkabpils reģionālajā slimnīcā.

Valsts policija atteikusies uzsākt kriminālprocesu, jo izdarītajā nodarījumā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Kā portālu Skaties.lv informēja mirušās sievietes tuvinieki, policijas lēmums ir pārsūdzēts.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja par gadījumu, kad Jēkabpils slimnīcas personāls piesējis pie gultas smagi slimu sievieti. Veselības inspekcija pārbaudēs atklājusi virkni nepilnību pacientes ārstēšanā, kā arī apstiprinājušās aizdomas, ka sieviete pie gultas piesieta nepamatoti, un labāks efekts bija panākams ar nomierinošām zālēm, portālam Skaties.lv atklāja sievietes tuvinieki.

Veselības inspekcija norāda, ka Latvijā pastāvošajā likumdošanā pacientu mehāniskas ierobežošanas kārtību nosaka tikai Ārstniecības likums, kurā noteiks, ka šādu ierobežošanu indikāciju gadījumā drīkst lietot tikai psihiatriskajā ārstniecības iestādē.

”Ņemot vēra to, ka uzbudinājums pacientam var iestāties jebkurā stacionārā vai nodaļā, veselības iestādes vadība var izstrādāt rekomendācijas, kas tiek atbilstoši noformētas.”

Šādas rekomendācijas, fizisko kustību ierobežošanas izmantošanai, Jēkabpils slimnīca izstrādājusi tikai šā gada 21. maijā, divus mēnešus pēc sievietes nāves.

Tāpat Veselības inspekcija secinājusi, ka neiroloģe un psihiatre Māra Jaundāldere, kura uzraudzīja sievietes veselību, pieļāvusi pacientes veselības aprūpes pārkāpumus.

”Konstatējot pacientei uzbudinājumu, tā kupēšanai nav noteikta atbilstoša terapija – benzodiazepīnu grupas trankvilizators nozīmēts tikai ievadīšanai vakarā. Turklāt nav izvērtēts iespējams izteikts sāpju sindroms (pacientei tas bijis ilgstoši sakarā ar locītavu deformāciju, kas konstatējama vizuāli un kuras dēļ ambulatori saņēma pretsāpju medikamentus), kas var pastiprināt uzbudinājumu un ir indeksācija pretsāpju terapijas nozīmēšanai. Tā vietā nozīmēta mehāniska fiksācija manipulācijas (venozu injekciju) veikšanas laikā,” konstatējusi Veselības inspekcija.

Tāpat pārbaudēs atklājies, ka sievietei veiktā fiksācija nav dokumentēta.

Veselības inspekcija sākusi administratīvo lietvedību, lai sauktu pie atbildības mediķi, kura pieļāvusi virkni iepriekš minēto pārkāpumu. Slimnīcas vadība sola, ka šo lēmumu apstrīdēs, jo uzskata, ka tajā ir vairākas nepilnības.

Lasi vēl