Atrod vēl naudu skolotāju algām. Šadurskis atklājis dīvainības aprēķinos Rīgā

Komentāri

Skolotāju arodbiedrība pieprasa izmeklēt, kādēļ no pedagogu algām rezervētiem deviņiem miljoniem eiro, 1,7 miljoni palikuši neizmantoti. Izglītības ministrijā atbild, ka nekas neizmantots nepaliks. Arī šos pieminētos 1,7 miljonus plānots pārskaitīt skolotāju algām. Nav gan zināms, vai no šīs summas kas tiks arī Rīgas pedagogiem.

1,7 miljoni nebija pazuduši

Skolotāju arodbiedrībā apgalvo, ka reformas rezultātā algas pieaugušas 72 procentos Latvijas skolu, bet 219 izglītības iestādēs pedagogi saņēma mazāk. Novērots arī, ka ne visās skolās kur vidēji algas pieauga, vairāk saņēma arī katrs skolotājs. Pedagogi akcentē, situācija būtu labāka, ja Izglītības ministrija atalgojumam būtu novirzījusi visus rezervētos 9 miljonus. Arodbiedrība pieprasa nozares ministrijā veikt dienesta izmeklēšanu, kur palikuši 1,7 miljoni eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ministrija atļāvās patvaļīgi šo naudu novirzīt pavisam citam mērķim,” sašutumu pauda pedagogu arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Tikmēr Izglītības ministrijā atbild, ka 1,7 miljoni eiro nav nekur pazuduši. Tuvākajā laikā šo summu plānots pārskaitīt skolotāju algām.

”Mēs risinām sarunas pašvaldībām. Jāatrod veids, kā kompensēt tām vietvarām, kurās nav iespējams īsā laikā sakārtot skolu tīklu,” uzsvēra izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

Šadurskis: Rīgas domes vadības rīcība ir kaitnieciska

Izglītības ministrs pētījis, kāpēc vairākās prestižās Rīgas skolās pedagogiem alga sarukusi. Atklājumi pārsteiguši.

”Izglītības ministrijas aprēķini liecina, ka Rīgas Valsts 3. ģimnāzijai pēc jaunā modeļa pienākas par 3 tūkstošiem eiro vairāk, pašvaldība piešķīrusi par 3 tūkstošiem eiro mazāk. Šajā skolā ir septiņdesmit pedagogu likmes. Ja 3 tūkstošus izdala ar 70, tad iegūst 45 eiro, par ko arī 3. ģimnāzijas skolotājiem caurmērā ir mazāka likme,” sašutumu par pārbaudē secināto neslēpj izglītības ministrs.

”Ir jau ļoti viegli pārskaitīt naudu pēc man nezināmiem principiem un pēc tam cietēja ir Rīgas 1. Valsts ģimnāzija, 2. Valsts ģimnāzija, 3. Valsts ģimnāzija – mūsu labākās skolas Rīgā. Un pēc tam pateikt, ka ministrija ir apdalījusi labākos. Es to sauktu par kaitniecību. Domāju, ka Ušakova un Amerika kungs varēja izvēlēties citu pašvaldības priekšvēlēšanu kampaņu,” tā Šadurskis.

Video

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl