Komentāri

12 metrus augstais plastmasas pērtiķis-kosmonauts vārdā Sems no galvaspilsētas parka pārceļas uz citu mājvietu.

Runa ir par laikmetīgās tēlniecības festivāla objektu, kas pērn septembrī Kronvalda parkā tika izstādīts vien uz nedēļu, taču tā vietā pilsētvidē atrodas jau gadu. Un visu šo laiku Rīgas pilsētas pašvaldība ar māksliniekiem, kas pasākumu rīkoja, nespēja vienoties par šīs instalācijas demontāžu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

 

Edgars Vaikulis
SIA “Rīgas meži” valdes loceklis

Mēs kā parka apsaimniekotājs bijām ļoti pretimnākoši un negribējām ne viņu iznīcināt vai bojāt, transportējot uz kādu noliktavu. Devām iespēju māksliniekiem atrast piemērotu mājvietu, jo Rīgas pilsēta no šīs dāvanas atteicās un izskatās, ka tas būs vainagojies ar rezultātu, un jaunā mājvieta ir atrasta. Eksponāts tiks pārvietots uz “Avārijas brigādes” parku ārpus Rīgas.

Laikmetīgās tēlniecības rīkotāji gan pauž cerību, ka šis gadījums neradīs problēmas veidot kādas ekspozīcijas nākotnē. Tajā pašā laikā norāda, ka pērtiķis Sems ir viens no visvairāk fotografētajiem Rīgas brīvdabas objektiem, kas arī bijis iemesls diskusijām par instalācijas pārvietošanu uz citu vietu galvaspilsētā.

Rīgas domes Pieminekļu padome uzskatīja, ka pērtiķa lidojumam kosmosā un attiecīgi statujas palikšanai Rīgā tiešas vēsturiskas vai kultūrvēsturiskas sasaites nav, tāpēc arī skulptūrai vieta galvaspilsētā neatradās.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl