Komentāri

12 metrus augstais plastmasas pērtiķis-kosmonauts vārdā Sems no galvaspilsētas parka pārceļas uz citu mājvietu.

Runa ir par laikmetīgās tēlniecības festivāla objektu, kas pērn septembrī Kronvalda parkā tika izstādīts vien uz nedēļu, taču tā vietā pilsētvidē atrodas jau gadu. Un visu šo laiku Rīgas pilsētas pašvaldība ar māksliniekiem, kas pasākumu rīkoja, nespēja vienoties par šīs instalācijas demontāžu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

 

Edgars Vaikulis
SIA “Rīgas meži” valdes loceklis

Mēs kā parka apsaimniekotājs bijām ļoti pretimnākoši un negribējām ne viņu iznīcināt vai bojāt, transportējot uz kādu noliktavu. Devām iespēju māksliniekiem atrast piemērotu mājvietu, jo Rīgas pilsēta no šīs dāvanas atteicās un izskatās, ka tas būs vainagojies ar rezultātu, un jaunā mājvieta ir atrasta. Eksponāts tiks pārvietots uz “Avārijas brigādes” parku ārpus Rīgas.

Laikmetīgās tēlniecības rīkotāji gan pauž cerību, ka šis gadījums neradīs problēmas veidot kādas ekspozīcijas nākotnē. Tajā pašā laikā norāda, ka pērtiķis Sems ir viens no visvairāk fotografētajiem Rīgas brīvdabas objektiem, kas arī bijis iemesls diskusijām par instalācijas pārvietošanu uz citu vietu galvaspilsētā.

Rīgas domes Pieminekļu padome uzskatīja, ka pērtiķa lidojumam kosmosā un attiecīgi statujas palikšanai Rīgā tiešas vēsturiskas vai kultūrvēsturiskas sasaites nav, tāpēc arī skulptūrai vieta galvaspilsētā neatradās.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl