Ātrie jautājumi: Pabriks agrāk krājis košļeņu papīriņus un vēlētos pusdienot ar hercogu Jēkabu

Pievienot komentāru
Ātrie jautājumi: Pabriks agrāk krājis košļeņu papīriņus un vēlētos pusdienot ar hercogu Jēkabu
Foto: Vladislavs Proškins, f64

“900 sekundes” turpina sižetu sēriju “Cilvēks politikā” – tajā uz sarunu aicināti astoņu partiju izvirzītie premjera amata kandidāti, lai viņiem uzdotu pavisam cita veida jautājumus – par mīļākajām grāmatām, rīta ieradumiem, hobijiem, iedvesmotājiem, iecienītāko mūziku un daudz ko citu.

Kandidāti bez ilgas apdomāšanās iespējas atbild uz ātrajiem jautājumiem, kas ne vienmēr ir tik vienkāršs uzdevums. Šoreiz “900 sekundes” iztaujāja “Attīstībai/Par!” premjera amata kandidātu Arti Pabriku.

Izrādās, ka politiķis vēl pirms savas karjeras sākuma krājis košļājamo gumiju papīrīšus. “Vēl mājās ir ko parādīt,” viņš saka. Mājās viņam ir arī runcis vārdā Otto, kam dots vārds par godu politiķim Otto Bismarkam un mazliet arī tāpēc, ka patīkot jocīgi vārdi.

Atbildot uz jautājumu par to, ar kādu personu viņš vēlētos kopā pusdienot, Pabriks izvēlējās Kurzemes hercogu Jēkabu. Galdā viņš celtu zivi, jo “viņš tomēr ir jūras braucēju nācijas pārstāvis” un sarunā noteikti mēģinātu noskaidrot to, kā hercogs savulaik spējis attīstīt Kurzemi.