Atrast lētas aviobiļetes ceļojumiem vasarā nav viegli, taču ir daži knifi, kā samazināt izmaksas

Pievienot komentāru
Atrast lētas aviobiļetes ceļojumiem vasarā nav viegli, taču ir daži knifi, kā samazināt izmaksas
mhobl / Flickr

Daudziem no mums vasara ir laiks, kas nāk kopā ar vēlmi doties atpūtā pa Latviju vai kaut kur ārpus valsts robežām. Vai ceļot “pa lēto” ir iespējams arī vasarā, vai labāk sagaidīt rudeni/ziemu?

Vasara ir laiks, kad ir sākusies atvaļinājumu sezona, līdz ar to ir vēlme atpūsties arī kādā nebijušā vietā. Pirmais un pats svarīgākais – noteikt vasaras ceļojuma galamērķi -, un tad jāskatās, cik biezs vai plāns ir kļuvis maciņš!

Ceļojumi pa Baltiju

Apceļot Baltiju par līdzīgām cenām iespējams gan vasarā, gan ziemā. Šobrīd ar lielo autobusu pārvadātāju konkurenci, degvielas izmaksu kritumu, cenas Baltijas apceļošanai ir ļoti draudzīgas un vasarā vai ziemā krasi neatšķiras.

Šobrīd Baltiju iespējams apceļot ar SuperBus, Lux Express, Simple Express, Ecolines, Eurolines. Cenas ir – sākot pat no viena eiro. Seko līdzi kompāniju akcijām, tad biļešu cenas ir visizdevīgākās!

Ceļojumi pa Eiropu

Budžets ir tas, kas visbiežāk nosaka gan mūsu ceļojumu galamērķi, gan arī lietu sarakstu, ko varēsim atļauties baudīt ceļojuma laikā. Vasaras sezonā lidojumi pa Eiropu ir visdārgākie gada periodā. Ja ziemas periodā zemo izmaksu aviokompānijas piedāvā cenas pat no 2 eiro vienā virzienā, tad vasaras periodā šādas cenas ir neiespējami atrast.

Ceļošanai pa Eiropu no Rīgas noteikti vajadzēs sākot no 100 eiro, kas ziemas periodā ir samērā daudz, jo cenas ir pat no 20 eiro. Visizdevīgākie lidojumi no Rīgas pa Eiropu ir ar Ryanair, Wizzair, AirBaltic, Ukraine International aviokompānijām.

Ne vienmēr visu izsaka cena, jo ziemas periodā daudzi galamērķi nav sasniedzami. Daudzi reisi tiek atvērti tikai sezonas periodam un uz ziemu reisi tiek slēgti. Tādi pārsvarā ir lidojumi uz kūrortiem Dienvideiropā.

Ceļojumi pa pasauli

Vasaras periodā cenas uz ne tik pieprasītiem galamērķiem kā Indija, Taizeme, Indonēzija, Maldīvu salas ir salīdzinoši lētākas nekā tās būtu ziemā sakarā ar karstumu un lietus sezonu šajos apvidos.

Vislabākais laiks ceļošanai pa Āziju, Austrāliju noteikti būtu no rudens līdz pavasarim. Meklējot lidojumus laikus, iespējams arī tikt pie atlaidēm, piemēram, uz Indiju, Ķīnu par 300 eiro abos virzienos.

Kruīzu piedāvājumi

Kruīzu peļņas laiks ir vasara, tāpēc vasarā būtu naivi cerēt uz akcijām vai lētām biļetēm. Noteikti jāsagaida rudens, ziema vai pavasaris, kad cenas būs zemākas gan pa Baltijas jūru, gan pa Vidusjūru.

Lētu aviobiļešu un autobusa biļešu apkopojums meklējams šeit!