Atmoda vai separātisms – kā vērtēt dramatiskos notikumus Katalonijā?

Komentāri

Katalonijā no neatkarības atbalstītāju puses turpina pieaugt spiediens pret reģiona līderi Karlu Pudždemonu tomēr oficiāli un nepārprotami pasludināt atdalīšanos no Spānijas. Pagaidām reģiona vadītājs klusē.

Pudždemons nepārprotami atrodas nepaskaužamā situācijā – nepareizi pieņemts lēmums var neatgriezeniski mainīt viņa tautas dzīvi. Taču cerība un alkas pēc neatkarības ir daudz stiprākas par riskiem – daļa katalāņu ir vēl vairāk nostiprinājuši savu pārliecību un uzskata, ka neatkarība ir viņu vienīgais ceļš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arturs Mass

Arturs Mass
Bijušais Katalonijas prezidents

Redzot attēlus, kā iedzīvotāji dodas uz balsošanas iecirkņiem, lai mierīgi nobalsotu, bet spāņu policisti viņus sita, mēģināja viņus atturēt no balsošanas, tas ir reāls uzbrukums demokrātijas principiem un vērtībām. Šie principi un vērtības ir arī Eiropas Savienības pīlāri. Ja šīm vērtībām uzbrūk, apdraudēti ir arī pīlāri. Neredzu stingru reakciju no Eiropas Savienības, kad tās galvenās vērtības ir apdraudētas.

Pēdējo nedēļu dramatisko notikumu laikā TV3 ziņu filmēšanas komanda bija Barselonā. Kā tad tos īsti vērtēt – vai tā ir atmoda vai separātisms? Skatieties filmā “Katalonija. Neatkarības ceļš” rītvakar, 14. oktobrī 18.30, pirms TV3 ziņām.

VIDEO

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl