Atmoda vai separātisms – kā vērtēt dramatiskos notikumus Katalonijā?

Komentāri

Katalonijā no neatkarības atbalstītāju puses turpina pieaugt spiediens pret reģiona līderi Karlu Pudždemonu tomēr oficiāli un nepārprotami pasludināt atdalīšanos no Spānijas. Pagaidām reģiona vadītājs klusē.

Pudždemons nepārprotami atrodas nepaskaužamā situācijā – nepareizi pieņemts lēmums var neatgriezeniski mainīt viņa tautas dzīvi. Taču cerība un alkas pēc neatkarības ir daudz stiprākas par riskiem – daļa katalāņu ir vēl vairāk nostiprinājuši savu pārliecību un uzskata, ka neatkarība ir viņu vienīgais ceļš.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arturs Mass

Arturs Mass
Bijušais Katalonijas prezidents

Redzot attēlus, kā iedzīvotāji dodas uz balsošanas iecirkņiem, lai mierīgi nobalsotu, bet spāņu policisti viņus sita, mēģināja viņus atturēt no balsošanas, tas ir reāls uzbrukums demokrātijas principiem un vērtībām. Šie principi un vērtības ir arī Eiropas Savienības pīlāri. Ja šīm vērtībām uzbrūk, apdraudēti ir arī pīlāri. Neredzu stingru reakciju no Eiropas Savienības, kad tās galvenās vērtības ir apdraudētas.

Pēdējo nedēļu dramatisko notikumu laikā TV3 ziņu filmēšanas komanda bija Barselonā. Kā tad tos īsti vērtēt – vai tā ir atmoda vai separātisms? Skatieties filmā “Katalonija. Neatkarības ceļš” rītvakar, 14. oktobrī 18.30, pirms TV3 ziņām.

VIDEO

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl