Komentāri

Jūrmalā notikušā ugunsgrēka vietā atklāti arī bīstamie atkritumi. Tas kļuvis zināms trešdienas, 21. jūnija, rītā, apsekojot atkritumu nelegālo glabātuvi pēc ugunsgrēka nodzēšanas.

Teritorijā atrasti tādi sadzīves bīstamie atkritumi kā baterijas, elektrības vadi un aerosola pudeles. Kā skaidro Veselības inspekcijas eksperts, tie satur bīstamas vielas, kas līdz ar kaitīgajām vielām, kuras izdalījās degot, potenciāli rada papildu draudus veselībai.

Normunds Kadiķis
Veselības inspekcijas pārstāvis

Tas viss iekļaujas tajā esošajā problēmu lokā. Zinot, ka tur bija kaut kādi arsēna vai dzīvsudraba bīstamie atkritumi, mums pat ir vieglāk. Tie kalpo kā marķieris, lai noteiktu, vai tas piesārņojums nokļūst vidē un kādā veidā, un kur tas virzās. Protams, tas rada zināmus papildu draudus.

Tomēr tas, vai videi ir nodarīts kaitējums, vēl nav zināms, jo tiek gaidīti grunts un ūdens paraugu analīžu rezultāti. Tikmēr jūrmalnieki, kuri dzīvo apmēram viena kilometra rādiusā no ugunsgrēka vietas, tiek aicināti ievērot piesardzības pasākumus. Piemēram, pievēršot uzmanību dzeramā ūdens kvalitātei akās.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl