Atkritumu sāga Rīgā: piešķirs monopolstāvokli vienai firmai

Komentāri

Rīgas iedzīvotāji 20 gadus būs iedzīti verdzībā. Tā opozīcijas partijas vērtē Rīgas domes šodienas balsojumu nodot pilsētas atkritumu apsaimniekošanu viena uzņēmuma rokās uz 20 gadiem, neskatoties uz iebildumiem. Arī Konkurences padome šodien izteikusi vērtējumu, ka šāda monopolstāvokļa izveide būs bīstama.

Rīgas domes vadošās partijas – “Saskaņa” un “Gods Kalpot Rīgai” deputāti šodien nobalsojuši, ka turpmākos piecus gadus Rīgas iedzīvotājiem palielināsies samaksa par atkritumu apsaimniekošanu.

Tika atzīts – lai konkursa kārtībā izvēlētais uzņēmums atpelnītu sākotnēji ieguldītos līdzekļus sistēmas izveidē, nāksies rīdziniekiem celt tarifus. Opozīcijas partijas centās izzināt, tieši par cik procentiem tie pieaugs, taču palika bez atbildes. Tas vēl neesot zināms. Tāpat izpalika skaidrojums, kā monopolstāvoklis var būt labāks par brīvo konkurenci, kurā princips ir klientu piesaiste ar zemāku cenu.

Olafs Pulks, Rīgas domes opozīcijas deputāts (“Vienotība”)

Monopols uz 20 gadiem, kā mans kolēģis to nosauca – 20 gadu verdzība. Otrkārt, arī ziņotāja atzina, ka sadārdzināsies pakalpojums. Iedzīvotājiem būs jāmaksā lielāks atkritumu apsaimniekošanas tarifs. Tas mums nav pieņemams, nav saprotams, kāpēc tas būtu jādara!

Šobrīd Rīgā ir četri uzņēmumi, kas piedāvā atkritumu apsaimniekošanu. Šodienas kaismīgajās diskusijās izskanēja vērtējums – vai nu trīs nāksies izbeigt savu darbību Rīgā vai arī tie apvienosies vienā kopuzņēmumā.

Lasi vēl