Atkritumu krīze Rīgā: pieļauj ārkārtējās situācijas turpināšanu

0 Komentāru

Rīgā varētu pagarināt ārkārtējo situāciju, lai turpinātos sadzīves atkritumu izvešana. To pieļāvuši valdības pārstāvji. Rīgas domes darbs pašlaik ir paralizēts, jo valdošajai koalīcijai nav lēmumu pieņemšanai nepieciešamā vairākuma. Atkritumu krīze var novest pat pie Rīgas domes atlaišanas.

Pašlaik atkritumu izvešana Rīgā notiek tāpēc, ka valdība Rīgā ir izsludinājusi ārkārtējo situāciju, kas beigsies 11. decembrī. Ja Rīgas domei nebūs sagatavots skaidrs rīcības plāns, kā pārvarēt šo situāciju, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs draudējis pat ar galvaspilsētas pašvaldības atlaišanu.

”Esam pieprasījuši rīcības plānu Rīgas pašvaldībai par to, kā viņi gatavojas rīkoties. Informācija, ko saņēmām, liecina, ka šāda plāna faktiski nav,” norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Valdība otrdien atbalstīja grozījumus Atkritumu apsaimniekošanas likumā, lai nākotnē iespējami izvairītos no ārkārtas situācijām atkritumu apsaimniekošanas jomā pašvaldībās. Tikmēr Rīgai ministrija gatavo citu juridisku risinājumu. Nozares ministrs Pūce neizslēdz iespēju, ka ārkārtējo situāciju galvaspilsētā var nākties pagarināt: ”Es nevaru izslēgt, ka mēs piedāvājam risinājumu, kas ietver arī ārkārtējās situācijas pagarināšanu.”

Rīgas domei uzdots rast juridiski korektu veidu atkritumu izvešanai līdz ārkārtējās situācijas beigām. Pašvaldība jau bija pieņēmusi jaunus noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu, taču ministrija tos neapstiprināja vairāku nepilnību dēļ. Tomēr tagad Rīgas domes vadība nesteidzas ar ārkārtas sēdes sasaukšanu, lai noteikumus labotu.

”Saistošos noteikumus mēs plānojam izskatīt un atkārtoti pieņemt nākamajā RD sēdē. (LNT: Kad tā būs?) Tad, kad to nozīmēs RD priekšsēdētājs,” skaidro Mājokļu un vides komitejas vadītājs Vjačeslavs Stepaņenko.

Kavēšanās saistīta ar to, ka valdošā koalīcija ir pašvaldībā ir zaudējusi vairākumu. Līdz ar to lēmumu pieņemšanai vienkārši nav balsu, viņš norāda. ”Es pieņemu, ka šie noteikumi tiks skatīti sēdē, kas tiks izsludināta pēc kaut kādas riktīgas skaidrības iestāšanās par koalīciju. Ja nav koalīcijas, tad nav jēgas saukt to sēdi. Un, ja mēs to saucam, tā var arī nenotikt. Rīgas sadalīšana četrās zonās ir gaidāma tad, kad tiks pieņemti jaunie saistošie noteikumi. Respektīvi pēc nākamās domes sēdes.”

Vienlaikus Rīgas domes opozīcija jau savākusi nepieciešamos parakstus, lai rosinātu Rīgas mēra Oļega Burova (GKR) atcelšanu no amata. Pēc Rīgas mēra un viņa frakcijas ”Gods kalpot Rīgai” vadītāja Stepaņenko teiktā, noprotams, ka galvaspilsētas valdošā koalīcija cenšas runāt ar individuāliem deputātiem, lai atkal nodrošinātu valdošajai koalīcijai vairākumu lēmumu pieņemšanai. Ja to neizdosies izdarīt, tad, visticamāk, gaidāmas Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas.

0 Komentāru