Atkritumu apsaimniekotājiem “Tīrīga” neizdodas pārliecināt pilsētvides aktīvistus par sadarbību

1 komentārs

Monopolisti – tā Rīgas Apkaimju alianses pārstāvji pēc tikšanās nosauca uzņēmumu ”Tīrīga”, kas turpmāk pašreizējo četru uzņēmumu vietā apsaimniekos rīdzinieku atkritumus. Pilsētnieku organizācija turpina iebilst pret monopola veidošanu un tikšanās laikā uzzināja, ka apsaimniekošanas cena kāps katru gadu.

Rīgas Apkaimju aliansi, kas uzstājīgi iebilst pret atkritumu monopola izveidi Rīgā, uz tikšanos uzaicināja pati akciju sabiedrība “Tīrīga”, tomēr par savu taisnību tai pilsoniski aktīvos rīdziniekus neizdevās pārliecināt – biedrība joprojām uzstāj, ka monopola ieviešana uz 20 gadiem nav pieļaujama.

“Kad mēs uzdevām jautājumus, kādi būs ieguvumi. Sapratām, ka nav konkrētu solījumu. Aicinās iedzīvotājus šķirot, bet tam nav garantijas un pastāv risks, ka būs jāmaksā papildus,” norāda Rīgas Apkaimju pārstāvis Māris Jansons.

“Mēs paliekam pie aicinājuma iedzīvotājiem nepārslēgt savus līgumus,” piebilst Rīgas Apkaimju pārstāvis Kaspars Spunde.

Biedrībai neizprot atkritumu apsaimniekošanas cenas ikgadējo kāpumu. “Tīrīga” to skaidro ar dabas resursu nodokli, kas piemērots, lai veicinātu atkritumu šķirošanu.

“Arī turpmāk šis nodoklis turpinās palielināties. Šķirotu atkritumu izvešana ir bez maksas. Nodoklis pieaugs par 20%,” saka “Tīrīga” valdes priekšsēdētājs Guntars Levics. Viņš nespēja atbildēt, cik daudz rīdzinieku noslēguši līgumu. Lai arī darbs būtu jāsāk 15. septembrī, Rīgas dome joprojām nav akceptējusi nepieciešamās izmaiņas saistošajos noteikumos, kas ļautu “Tīrīga” sākt darbu. Neatkarīgi no tā rīdzinieki līgumus pārslēdz neziņā par to, kurš pēc izvedīs viņu atkritumus.

“Man teica, ka man visu atsūtīs pa pastu, man tagad nav informācijas, teica, ja neskaidrības, lai zvanu uz tādu un tādu telefonu,” teic rīdziniece Jeļena. “Man piedāvāja, es atbraucu. Uzzināju, ka var vienreiz mēnesī izvešanu “taisīt”,” stāsta Rīgas iedzīvotājs Romāns.

Tomēr vairāku Rīgas apkaimju iedzīvotāji, būdami nemierā ar pakalpojuma sadārdzinājumu un radīto monopola situāciju, neslēdz līgumus ar “Tīrīga”, kamēr Konkurences padome nepasludinās savu viedokli par ierosināto pārkāpuma lietu par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Verdikts, visticamāk, būšot nākamnedēļ.