Komentāri

Raidījums ”Bez Tabu” lūdza deputātu kandidātiem, kas jau reiz vadījuši valdību un sēdējuši premjera krēslā, parādīt viņu pirmos nopietnos izglītības dokumentus – vidusskolas atestātus. Savas atzīmes vidusskolas laikā labprāt uzrādīja pašreizējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma, kā arī ekspremjeri Aigars Kalvītis un Ivars Godmanis. Tika uzrunāts arī Einars Repše, taču viņš atteicās no šī eksperimenta.

Nezinot, kas ir vidusskolas atestātu īpašnieki, viņu sniegumu vērtēja eksperte, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Lūcija Rutka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lūk, rezultāti:

Vidusskolas absolvents A. Kalvītis mācījies uz labi un teicami, turklāt papildus izvēlējies apgūt arī ģimenes mācību. Interesanti, ka teicamu atzīmi A. Kalvītis saņēmis ne vien, piemēram, ģeometrijā un PSRS vēsturē, bet arī dziedāšanā.

Savukārt pašreizējā Ministru prezidente L. Straujuma, izrādās, skolas laikā ir bijusi ne vien teicamniece, bet varēja lepoties arī ar teicamu uzvedību. Pēc ekspertes domām, tas varētu liecināt par ”morālās attīstības līmeni un sadarbības prasmēm”.

Tikmēr I. Godmanim, kura atestātā pārsvarā redzamās atzīmes ir piecinieki, bijis viens klupšanas akmens – rasēšana. Šajā priekšmetā viņa prasmes novērtētas ar trijnieku. ”Pats svarīgākais, ka cilvēks bijis sekmīgs,” uzskata L. Rutka.

Einars Repše svešām acīm savu atestātu gan neļāva skatīt.

Plašāk par to, kā mācījušies politiķi – “Bez Tabu” sagatavotajā sižetā!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl