Atklātībā izlaužas konflikts starp ātrās palīdzības mediķiem un dienesta vadītāju

0 Komentāru
Atklātībā izlaužas konflikts starp ātrās palīdzības mediķiem un dienesta vadītāju
Foto: Ieva Čīka, LETA

Briest konflikts starp Neatliekamās palīdzības mediķiem un dienesta direktori Lieni Cipuli. Mediķus neapmierina vadības plānotās reformas, kas paredz samazināt diennakti dežūrējošo brigāžu skaitu.

Trauksmi ceļ mediķi no Latgales, Zemgales un Vidzemes. Rīgā un Kurzemē dienesta vadības plāni tik lielas bažas nav izsaukuši. Arodbiedrība aicina ieklausīties mediķu satraukumā. Un pirms ieviest reformas, izvērtēt kādas sekas tas var atstāt, piemēram, uz ātrās palīdzības brigādes ierašanās laiku lauku reģionos.

“Tas diemžēl vairākos reģionos būtiski paaugstinās risku iedzīvotājiem, ka viņi varētu laikā nesaņemt vajadzīgo neatliekamo palīdzību un tas arī apgrūtinās darba apstākļus dienesta darbiniekiem,” norāda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris.

Arodbiedrība tagad pieņēmusi lēmumu uzsākt kolektīvā interešu strīda procedūru, bet, ja tā neko nerisinās, mediķi esot gatavi protesta akcijai. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadība TV3 Ziņām mediķu iebildumus vai plānotās reformas šodien nekomentēja.

0 Komentāru