Atklāta Ziedoņa daiļradei veltīta “izlaušanās istaba”

1 komentārs
Atklāta Ziedoņa daiļradei veltīta “izlaušanās istaba”
MONTA JAKOVELA, TV3 ZIŅAS

Šodien, 21. martā, atklāta “Ziedoņa klase”, kurā var izmēģināt izkļūšanu no izlaušanās istabas, šķetinot Ziedoņa daiļradē balstītās mīklas.

”Ziedoņa klase” piedāvās alternatīvas mācību stundas skolēniem, kurās bērniem, jauniešiem un citiem interesentiem būs iespēja iepazīties ar Imanta Ziedoņa personību, daiļradi neierastā un aktuālā veidā – šķetinot apslēptas mīklas īpaši veidotā izlaušanās istabā, kas balstīta uz sadarbību, lasītprasmi un pieredzē balstītu mācību procesu.

Šajā klasē notiks alternatīvas mācību stundas, kurās attīstīs skolēnu lasītprasmi un savstarpējo sadarbību. Tā balstīta Imanta Ziedoņa grāmatā ”Blēņas un pasakas” un atrodas Sporta ielā 2, Rīgā.

Klasi izveidojis Imanta Ziedoņa fonds ”Viegli” sadarbībā ar attīstības finanšu institūciju ”Altum” un Labklājības ministriju.

Imanta Ziedoņa “kvesta” jeb “izlaušanās istaba” izveidota Sporta ielā 2. Galvenokārt tā paredzēta 5. līdz 9. klases skolēniem, tomēr interesanti veikt uzdevumus un meklēt atslēgas būs arī vidusskolēniem un pieaugušajiem.

Izlaušanās spēle notiek trīs dažādās telpās. Katra no tām veltīta vienai Imanta Ziedoņa pasakai. Telpās var atrasties līdz septiņiem pieaugušajiem vai 10 skolēniem un uzdevuma izpilde aizņem aptuveni vienu stundu. Interesanti būs gan tiem, kas Ziedoņa darbus ir lasījuši, gan arī tiem, kas ar Ziedoņa daiļradi nav pazīstami. Uzdevumi ir āķīgi, tomēr, ja komanda nonākusi strupceļā un netiek galā ar pavedienu atklāšanu, tad spēles uzraugs var sniegt nelielus padomus vai uzvedinošas norādes.

Pirmo spēli simboliski izspēlēja mūziķi Renārs Kaupers un Agnese Rakovska, kā arī “Skola2030” mācību satura ieviešanas vadītāja Zane Oliņa, “Altum” vadītājs Reinis Bērziņš, komiķis Jānis Skutelis un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

Visi kā viens atzina, ka uzdevums bijis ļoti interesants un aizraujošs un par spīti tam, ka šķitis – tas domāts bērniem – arī pieaugušajiem izkļūšana no istabas bijusi izaicinājums un tas noteikti būtu piedzīvojums arī draugu kolektīviem, ģimenēm ar bērniem un vecvecākiem un ikvienam interesentam.

1 komentārs