Atklāta unikāla izstāde – iespēja apmeklēt Rīgu, kuras vairs nav!

8 komentāri

“Rīga, kuras vairs nav”. Tā nosaukta fotoizstāde, kas par Latvijas galvaspilsētu vieš mazliet nostalģisku, vēsturisku un katram citādu noskaņu. Fotogrāfijās redzamas pilsētas ainas, būves, mākslas darbi un arī notikumi, kas pieder vēsturei un vairs nav redzami vai piedzīvojami.

Kas vieno Ļeņina mugurpusi un sporta pili? Fotogrāfa Laimoņa Spītnieka darbu izstādē aplūkojamas lietas un vietas, kas Rīgas ielās vairs nav redzamas.

Stīpnieks norāda, ka zudušas ne tikai ēkas, parki un veselas ielas, bet arī iespēja, piemēram, nofotografēt Pēterbaznīcu.

Arī Pēterbaznīcas pēckara atjaunošanai fotogrāfs ir bijis liecinieks, tam kā sākotnējā strupā micīte atkal pārtapa smailajā tornī.

Izstādes titulbildē ielikta tagadējā rātslaukuma fotogrāfija, kas vislabāk ataino to cik svarīgi ir atcerēties pilsētas agrāko izskatu. Ja nebūtu saglabātas atmiņas par Melngalvju namu, tad pēc padomju varas iespējams mēs to tā arī neatcerētos.

Laimonim Stīpniekam šo fotogrāfiju izvēle nenācās viegli, jo daudzu gadu laikā viņam ir sakrājušās daudzas bildes. Taču izstādei viņš atlasīja tās, kas vislabāk raksturo Laimoņa tā laika personīgās atmiņas par Rīgu.

Fotogrāfijas ir apskatāmas Rīgas Centrālajā bibliotēkā, šī izstāde ir plašāka projekta stāstā par Rīgu otrā kārta. Bibliotēkas pārstāve norāda, ka fotoizstāde pievērš daudzu apmeklētāju uzmanību.

Pēc izstādes noslēguma Rīgas Centrālās bibliotēkas telpās šī mēneša beigās, tā būs apskatāma citās Rīgas bibliotēkas filiālēs.