Atklāta multimediālā izstāde “Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim”

2 komentāri

Līdz Latvijai nonākusi citās Eiropas valstīs atzinīgi novērtēta izstāde, kas apvieno mākslas meistardarbus un moderno tehnoloģiju sasniegumus.

Multimediālā izstāde ”Izcilie modernisti. No Monē līdz Kandinskim” digitālā veidā no jauna iepazīstina ar modernismu. Izstādes rīkotāji cer, ka atraktīvais pasniegšanas veids par šo mākslas strāvojumu spēs aizraut jaunāko paaudzi.

Ap 5000 gleznu, pārstāvēti 16 zīmīgākie modernisti – ierobežotā telpā, kas tāds iespējams, tikai pateicoties tehnoloģijām. Multimediālā izstāde ar spilgtajām krāsām, augstas izšķirtspējas ekrāniem un pieskaņoto mūziku ļauj pilnībā iegremdēties mākslas pasaulē. Šī izstāde apceļojusi Eiropas pilsētas un nu nonākusi pie mums.

Izstāde apvieno 20. gadsimta modernisma mākslas galvenos virzienus – impresionismu, ekspresionismu, abstrakcionismu, sirreālismu un supremātismu, kā arī demonstrē to, kā mākslinieki, kuri strādājuši dažādos stilos, reaģēja uz pagājušā gadsimta pirmās puses satricinājumiem. Tolaik šie izcilie mākslinieki, tajā skaitā, Monē, Degā, van Gogs un citi paveica mākslā īstu revolūciju.

Sesijas ilgums ir 60 minūtes. Rīgā izstāde nonākusi, pateicoties privātai iniciatīvai, un būs skatāma līdz 10. augustam.