Atklāta Latvijas dziesmu vietne “Izdziedam100.lv”

1 komentārs

Cilvēkus Latvijā aicina atcerēties un iepazīt pēdējo simt gadu iemīļotākās latviešu dziesmas!

Latvijas dziesmu zelta fonds turpmāk būs pieejams vietnē “Izdziedam100.lv”. Katru mēnesi tur tiks ievietoti ekspertu atlasīti 20 skaņdarbi, kas savulaik bijuši tautā iemīļoti un populāri un raksturo tautas identitāti.

Internetā un mobilajā aplikācijā dziesmas būs iespējams noklausīties gan kā gatavu skaņdarbu, gan arī karaokes versijā, lai dziedātu līdzi. Turklāt pie katra būs pievienots arī neliels apraksts par tā tapšanu un nozīmi, kā arī precīzs nošu teksts.

 

Juris Vaivods
komponists, dziesmu izlases veidotājs

Tās būs tās dziesmas, kas bija ļoti ļoti būtiskas vienā vai otrā vēstures pagriezienā. Un tāpēc vairāk vai mazāk mēs pieturamies pie tā principa, ka mēs atlasām kopā ar vēsturniekiem vai citiem ar mūziku saistītiem cilvēkiem – kolekcionāriem.

Patlaban vietnē jau atrodami vairāki skaņdarbi, ko izpildījuši Latvijā populāri mūziķi, piemēram, ”Virs galvas mūžīgs piena ceļš”, ”Kalniem pāri”, ”Tik un tā”, tautasdziesmas un koru dziesmas, kā arī vairākas latviešu strēlnieku dziesmas.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs, kolektīvs, draugu grupa un ģimene aicināti izmantot iespēju iedziedāt tautā iemīļotās melodijas un pievienot šim interneta resursam, lai līdz valsts simtgadei nākamā gada novembrī kopā izveidotu garāko latviešu dziesmu skaņu celiņu.

1 komentārs