Atklāj Latvijas depozīta sistēmas pirmo āra kiosku

5 komentāri

Mārupē šodien, 29. oktobrī, atklāts Latvijas depozīta sistēmas pirmais āra kiosks.

Kioskā iedzīvotāji no 2022. gada 1. februāra varēs nodot tukšos depozīta iepakojumus. Kopumā Latvijā paredzēts uzstādīt ap 200 āra kiosku, kas atradīsies tirdzniecības vietu tiešā tuvumā. Pirmais taras nodošanas punkts atklāts pie Mārupes “Maxima” veikala.

Līdz ar depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā āra kioski kā daļa depozīta sistēmas infrastruktūras palīdzēs sekmēt atkritumu daudzuma samazināšanu un iepakojumu pārstrādes rādītājus, tiks veicināta arī iepakojuma CO2 pēdas samazināšana, kā arī sekmēta tīrāka un zaļāka vide ikdienā.

Depozīta sistēmā varēs nodot stikla, PET un metāla (skārdenes) bezalkoholisko, visa veida alus un citu alkoholisko (zem 6%) dzērienu iepakojumus. Par katru nopirkto depozīta iepakojumu iedzīvotājam būs jāiemaksā depozīts 0,1 eiro apmērā, ko pēc iepakojuma nodošanas varēs saņemt atpakaļ, ja uz nododamā iepakojuma būs nolasāma speciālā atpazīstamības zīme un svītrkods, kā arī iepakojums būs iztukšots.

Valsts vides dienests konkursā dzērienu iepakojumu depozīta sistēmu uz septiņiem gadiem nolēma uzticēt kompānijai “Depozīta iepakojuma operators”. Latvijā kopumā plānots uzstādīt 800 līdz 1000 taras pieņemšanas automātu jeb taromātu.

5 komentāri