Atkārtotā pārbaudē suņu barībā karbamīdu nekonstatē

2 komentāri

Pārtikas un veterinārais dienests ir atcēlis visus uzņēmumam “Tukuma straume” piemērotos ierobežojumus suņu barības “Dogo” un kaķu barības “Ņau ņau”, kā arī izejvielu izplatīšanai.

No Austrijas laboratorijas saņemtie analīžu rezultāti liecina, ka izmeklētajos barības paraugos karbamīds nav konstatēts, tā norāda PVD.

Uz atkārtotu pārbaudi tika nosūtīti tie paši uzņēmuma “Tukuma straume” ražotās barības paraugi, kuros Dānijas laboratorija iepriekš konstatēja karbamīdu. Dānijas laboratorija neoficiāli esot apstiprinājusi, ka, izmeklējot tos, ir kļūdījusies testēšanas metodes izvēlē.

Pārtikas un veterinārais dienests par notikušo informēs Eiropas Komisiju. Kā skaidro PVD ģenerāldirektors Māris Balodis, nav iedomājams, ka uzraudzības dienesti nevar uzticēties laboratorisko izmeklējumu rezultātiem.

Dienests uzņēmumam jau esot apliecinājis, ka šī situācija nav pieņemama un atvainojies arī Dānijas laboratorijas vietā.

Augustā tika vēstīts, ka PVD uzņēmuma “Tukuma straume” ražotajā barībā “Dogo ar mājputnu gaļu” konstatējis neatļautu vielu – karbamīdu.

Karbamīds (urīnviela) ir barības piedeva, kuru atļauts lietot atgremotāju ēdināšanā, bet suņu un kaķu barībā tā nedrīkst būt vispār, jo var dzīvniekiem izsaukt organisma saindēšanos.

Jau ziņots, ka starp ”Tukuma straumi” un veterinārārstiem 2015. gada martā pēc suņu slimības – barības vada sašaurinājuma – uzliesmojuma sākās konflikts. Līdz šim saslimšanas cēloņu izpētē jau ieguldīti ap 45 000 eiro, tostarp 10 700 eiro no Zemkopības ministrijas (ZM) budžeta, 25 000 eiro no institūta ”Bior” budžeta, 9000 eiro no Pārtikas un veterinārā dienesta budžeta. Savukārt LVB neatkarīgus pētījumus veic par portālā ”ziedot.lv” saziedotajiem 31 212 eiro.

PVD tika sākta administratīvā lietvedība un arī ”Tukuma straume” veica iekšējo izmeklēšanu, bet skaidras atbildes par barības piesārņojuma avotu nebija. Uzņēmums atsauca piesārņoto barības partiju no tirgus. Tās numurs ir 2870, bet derīguma termiņš – 2018. gada 29. jūnijs.

TOP komentāri

 • MT
  +3 +3 0

  MT

  kopīgi ar žurnālistiem un vetārstiem visiem jāmaksā kompensācija ražotājam.Labs saimnieks jau nebaro ar nevienas firmas granulām un pēc tam negaužas Uztura bagātinātāji neaizstāj dabīgu barību ,tas ir jāapjēdz.Nevajag spriest par veselību tikai pēc spalvu spožuma ,to var dabūt arī uzpūšot laku....
 • nu gan
  +2 +2 0

  nu gan

  Vai tiešām nevienam nebūs sods par neslavas celšanu? Tāda nauda izsviesta vējā! Lai tās ķērcējas TV tagad samaksā! 7 gadus baroju ar Dogo, saklausījos tos brēcējus un pārtraucu! Agrāk ar Dogo viss bija kārtībā, tagad bieži caureja!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl