Citadeles pārdošanas dēļ atkāpusies Privatizācijas aģentūras valde

0 Komentāru
Citadeles pārdošanas dēļ atkāpusies Privatizācijas aģentūras valde
Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns (Foto: LETA)

Privatizācijas aģentūras (PA) valde atkāpusies no saviem amatiem bankas Citadele pārdošanas līguma dēļ.

PA valdes priekšsēdētājs Ansis Spridzāns sacīja, ka viņš un otrs līdzšinējais valdes loceklis Guntis Lausks vakar iesnieguši atlūgumus, jo nepiekrīt valdības lēmumam nekavējoties parakstīt līgumu par Citadeles pārdošanu, lai arī bija iespēja turpināt sarunas par bankas pārdošanu līdz gada beigām.

Pēc A. Spridzāna teiktā, līguma noteikumi būtu vēl jāuzlabo, patlaban tie neesot pietiekami labi, taču valdība lēmusi parakstīt līgumu jau drīzumā.

A. Spridzāns un otrs valdes loceklis zem pašreizējā līguma varianta parakstīties nevēlas. A. Spridzāns nesniedza sīkākus komentārus par to, kas tieši, viņaprāt, būtu uzlabojums līgumā par Citadeles pārdošanu, argumentējot, ka līgums ir konfidenciāls, tādēļ detaļas viņš nevar atklāt.

“Laiks parādīs, vai šis bija labākais līguma variants,” sacīja līdzšinējais valdes priekšsēdētājs.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP/V) vakar saņēmis Spridzāna un Lauska iesniegumus par amatu atstāšanu, pavēstīja Ekonomikas ministrijā.

Plānots, ka šodien tiks sasaukta Privatizācijas aģentūras akcionāru sapulce, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Privatizācijas aģentūras sabiedrisko attiecību vadītājs Guntis Kārkliņš nevarēja sniegt sīkākus komentārus, kāpēc valdes locekļi nolēmuši atstāt amatus. Vaicāts, vai šī situācija varētu ietekmēt, piemēram, līguma par bankas Citadele pārdošanu noslēgšanu, Kārkliņš skaidroja, ka šajā gadījumā Ekonomikas ministrijas kompetencē ir rast pagaidu risinājumus.

0 Komentāru